Festiwal Open'er
Fot. Pawel Skraba/REPORTER/East News
ZE ŚWIATA MUZYKI

Znamy już termin Open’er Festival 2019. Kto na nim wystąpi?

To jeden z ważniejszych polskich festiwali muzycznych!

Weronika Kostyra 23 listopada 2018 17:14
Festiwal Open'er
Fot. Pawel Skraba/REPORTER/East News

Do lata i sezonu festiwali muzycznych jeszcze dużo czasu, ale już teraz pojawiają się dotyczące kolejnej edycji jednego z najpopularniejszych polskich festiwali muzycznych – Open’er Festival. Kto wystąpi w przyszłym roku i kiedy się odbędzie?

Oper’er Festival 2019: data i wykonawcy

Jedno z najważniejszych muzycznych sezonu odbędzie się w Gdyni na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo. Potrwa cztery dni. Rozpocznie się w środę 3 lipca i potrwa do soboty 6 lipca 2019 roku.

Organizatorzy festiwalu nie podają od razu wszystkich wykonawców. Line-up jest aktualizowany na bieżąco i za każdym razem emocje rosną. Na wiele miesięcy przed imprezą wiadomo jednak, że podczas Oper’er Festival 2019 wystąpią Travis Scott (3 lipca na scenie głównej), a także The 1975 i Greta Van Fleet. Kolejni wykonawcy z pewnością zostaną podani już wkrótce!

Przypomnijmy, że bilety na festiwal często są w sprzedaży zanim podana zostanie pełna lista wykonawców Renoma wydarzenia sprawia jednak, że jego fani są gotowi zaufać organizatorom i kupują je „w ciemno”.

Open’er Festival jest organizowany od 2002 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Warszawie, kolejne już w Gdyni, choć w latach 2003-2005 był to skwer Kościuszki. Dopiero później przeniósł się na lotnisko Babie Doły-Kosakowo (obecnie Gdynia-Kosakowo). W historii festiwalu wystąpiły na nim setki polskich i zagranicznych gwiazd, należących do ścisłej czołówki rynku muzycznego, a impreza zyskała sławę i światową renomę. 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.