Paulo Coelho
Fot. Renzo Gostoli/East News
ZE ŚWIATA KSIĄŻKI

Paulo Coelho powraca z nową książką o własnej duchowej przemianie

„Hipis” to jego najbardziej autobiograficzna powieść

Weronika Kostyra 18 września 2018 15:33
Paulo Coelho
Fot. Renzo Gostoli/East News

Paulo Coelho powraca z nową książką! Pisarz, choć nie nigdy nie zdobył uznania krytyki, skradł serca czytelników na całym świecie. Przypomniał im o tym, że najważniejsze w życiu są rzeczy najprostsze. Dla fanów na całym świecie Paulo Coelho jest guru, przewodnikiem. Ma za sobą burzliwą przeszłość i postanowił opisać ją teraz w najbardziej osobistej do tej pory książce. W powieści Hipis wróci do lat 70., kiedy sam był hipisem.

Nowa książka Paulo Coelho

„Akcja mojej nowej książki zatytułowanej Hipis rozgrywa się we wrześniu 1970 roku, kiedy byłem hipisem podróżującym do Katmandu autobusem (tzw. magicznym autobusem). Zastanawiam się, czy ludzie nadal interesują się tamtymi czasami. Mimo to ja musiałem podążać za moim wewnętrznym wezwaniem”, mówił Coelho o książce.

Podkreśla, że Hipis to powieść autobiograficzna – wszystko, co w niej opisane wydarzyło się naprawdę, kiedy pisarz był długowłosym młodzieńcem. Nepal był wtedy mekką dla hipisów całego świata, ponieważ zalegalizowano tam marihuanę. Młody i zbuntowany Coelho marzył o pisarstwie i szukał celu, uciekając przez panującą w rodzinnej Brazylii dyktaturą wojskową. Podróż okazuje się początkiem jego duchowej przemiany.

Książki Paula Coelho ukazały się do tej pory w 81 językach na całym świecie w nakładzie ponad 225 milionów egzemplarzy. Wierni czytelnicy przekonują, że pisarz odmienił ich życie, z niecierpliwością czekają na jego nowe dzieła, na wskazówki i podpowiedzi, jak żyć. „Uzdrowiciel dusz”, mówią o nim jego fani. Hipis również ma być historią o poszukiwaniu siebie.  

Książka Hipis Paulo Coelho
Fot. Materiały promocyjne

Paulo Coelho, VIVA! kwiecień 2004
Fot. Robert Morawiecki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.