Bernardo Bertolucci nie żyje
Fot. Sipa Press/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Bernardo Bertolucci. Włoski reżyser miał 77 lat

Wybitny twórca chorował na nowotwór…

Weronika Kostyra 26 listopada 2018 10:56
Bernardo Bertolucci nie żyje
Fot. Sipa Press/East News

W wieku 77 lat zmarł włoski wybitny reżyser Bernardo Bertolucci. Wybitny twórca filmów takich jak: Ostatni cesarz i Ostatnie tango w Paryżu chorował na nowotwór.

Bernardo Bertolucci zmarł na nowotwór

Reżyser był wielokrotnie doceniany i nagradzany za swój wyjątkowy styl. Jego filmy cechowała szczegółowo dopracowana, artystyczna strona wizualna. Jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest Ostatnie tango w Paryżu z 1972 roku z Marlonem Brando w roli głównej. Film wywołał skandal obyczajowy, ale na zawsze zapisał się w historii kina.

Bernardo Bertolucci był nominowany do Oscara za scenariusz do filmu Konformista z 1971 roku. Jednak aż dziewięć Oscarów zdobył film Ostatni cesarz z 1987 roku. Reżyser jest także autorem filmów takich jak: Marzyciele, Mały Budda czy Ukryte pragnienia.

Wiadomość o śmierci mistrza podała jego rzeczniczka prasowa. Przyczyną jego śmierci był rak. Bernardo Bertolucci miał 77 lat. 

Bernardo Bertolucci nie żyje
Fot. Sipa Press/East News

Bernardo Bertolucci nie żyje
Fot. Sipa Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.