Viki Gabor, Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/DAS AGENCY, Mat. prasowe
ZE ŚWIATA MUZYKI

Wojciech Cejrowski ostro o Viki Gabor i Roksanie Węgiel. Co na to wokalistki? 

Dziennikarz nie przebierał w słowach...

Gabriela Czernecka 6 grudnia 2019 16:43
Viki Gabor, Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/DAS AGENCY, Mat. prasowe

Wojciech Cejrowski podczas audycji Studio Dziki Zachód w Radiu WNET powiedział parę słów na temat Eurowizji Junior. Dziennikarz słynie z wypowiedzi, w których nie przebiera w słowach i zawsze odważnie prezentuje swoje poglądy. Tym razem skomentował konkurs muzyczny, w którym zwyciężyły Roksana Węgiel, a niedawno Viki Gabor. Padły mocne słowa..

Wojciech Cejrowski o Eurowizji Junior

Roksana Węgiel i Viki Gabor mają za sobą naprawdę spektakularne sukcesy. Po zwycięstwie w Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel wydała swój długo wyczekiwany krążek i wyruszyła w trasę koncertową po całej Polsce, na którą bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie. Dziś jej utwory podbijają nasz muzyczny rynek, płyta osiągnęła status złotej płyty. Młodziutka wokalistka zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV podczas MTV EMA 2019 i została najlepszą polską artystką.

Niedawno miała także okazję  sprawdzić się w nowej roli. To właśnie ona współprowadziła Eurowizję Junior 2019. Viki Gabor, która zwyciężyła tegoroczną edycję konkursu, również rozpoczęła intensywny czas w swoim życiu. 12-latka zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla dzieci i od tamtej pory nieustannie udziela wywiadów, daje koncerty i pojawia się na swoich pierwszych imprezach branżowych. Już teraz wiadomo, że wraz z końcem grudnia spełni swoje kolejne marzenie i zaśpiewa podczas sylwestrowej zabawy.

Wygląda na to, że obie spełniają swoje muzyczne marzenia, ale niestety miały także okazję poznać ciemną stronę sławy. Obie spotkały się ze sporym hejtem w sieci. Na temat Eurowizji Junior teraz zdecydował się zabrać głos Wojciech Cejrowski. W poniedziałek w Radiu WNET prowadził dyskusję podczas audycji Studio Dziki Zachód. Wśród poruszanych przez niego tematów była kwestia ostatniego zakazu sieci 5G w Belgii, kontrowersyjnej sprawy Michalkiewicza czy ekologii. Wojciech Cejrowski skomentował także Eurowizję Junior. 

Padły mocne słowa: „Ja kwestionuję zasadność takich konkursów, do których się bierze dzieci. Co innego program Wojciecha Manna, w telewizji, gdzie takie przemądrzałe dzieci odpytujemy na różne tematy, bo to jest program o dzieciach i nie robimy z nich dorosłych. Czym innym natomiast są wszelkie konkursy i programy, w których dziecko zastępuje dorosłego, czyli właśnie Eurowizja, festiwal piosenki. I i teraz i taki sam tylko dla dzieci i konkurs piękności dla małych dzieci”, mówi na temat Eurowizji Junior.

„I to jest, nie wiem, dla pedofilów do oglądania chyba? I robione są te dziewczynki właśnie na starsze niż są. Nie wiem czemu nie mogą być robione na młodsze niż są. Że taka malutka 6-letnia zaśpiewała. Tylko tę dziewczynkę postarzono, żeby wyglądała na dorosłą. Ogólnie ten koncept używania dzieci w takich celach mi nie odpowiada”, skrytykował.

Wojciech Cejrowski wspomniał, ze stylizowanie dziewczynek, które są wzorami dla nastolatek, na dorosłe kobiety nie jest dobrym posunięciem. Zgadzacie się z nim? Jak na razie Roksana Węgiel i Viki Gabor nie odniosły się do słów dziennikarza. 

Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019, pierwsza próba
Fot. Photo by: Thomas Hanses

Roksana Węgiel MTV EMA 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.