Salvador Sobral
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Czy za jego wzruszającą piosenką kryje się śmiertelna choroba? Salvador Sobral walczy o życie?

Olga Figaszewska 15 maja 2017 13:30
Salvador Sobral
Fot. East News

Za nami kolejny, 62. finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017! Zwyciężył niesamowity Salvador Sobral. Sobotnie wydarzenie przyniosło wiele emocji. Media żyją jednak doniesieniami odnośnie stanu zdrowia Portugalczyka. Artysta walczy o życie?

Zobacz też: Niesamowity Salvador Sobral z Portugalii wygrał Eurowizję 2017! A jak poradziła sobie Kasia Moś?

oraz: Salvador Sobral przeszedł przeszczep serca! Jaki jest stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017?


Choroba Salvadora Sobrala

Zagraniczne media informują, że Salvador Sobral cierpi na poważną wadę serca od urodzenia. Przez to  artysta nie mógł wziąć udziału w konkursie Eurowizji w pełnym wymiarze. Sobral zrezygnował z udziału we wszystkich imprezach promocyjnych. Nie pojawił się na próbach technicznych do półfinału, a na konferencjach prasowych był zastępowany przez siostrę i autorkę piosenki „Amar Pelos Dois”. Reperezentant Portugalii znalazł się w Kijowie dopiero z okazji oficjalnej imprezy otwarcia i przeszedł po czerwonym dywanie. Z uwagi na wyjątkową sytuację, organizatorzy zmienili zasady tegorocznego konkursu.

Spekuluje się, że jeszcze w tym roku, Salvador musi przejść przeszczep serca, by normalnie funkcjonować. W trakcie występów na Eurowizji pod ubraniem skrywał sprzęt wspomagający jego serce. Sam piosenkarz nigdy nie komentował informacji odnośnie stanu swojego zdrowia.

Dziennikarze są poruszeni sytuacją w jakiej znajduje się wschodząca gwiazda muzyki. W niedzielę, Tomasz Raczek w opisał swoje wrażenia po występie Portugalczyka. „Szkoda, że ciężko chory na serce i na scenę musiał wyjść z maszynerią regulującą jego pracę, umieszczoną na brzuchu (chciał ukryć swoją chorobę, ale przed finałem jego stan się pogorszył i musiał pilnie przejść operację - do końca roku dano mu czas na znalezienie dawcy serca). Czy tylko na granicy życia potrafimy odrzucać blichtr, by dostrzegać to co proste, prawdziwe i naprawdę ważne?”, napisał na swoim Facebooku publicysta.

Jeszcze przed próbami do Eurowizji, muzyk przebywał w szpitalu. Niedawno do mediów wypłynęło oświadczenie menadżerki Salvadora: „Nie będę komentowała sprawy”, mówiła w rozmowie z "Jornal de Noticias". „Odpoczywa po operacji przepukliny. Ani występ na Eurowizji, ani też jego muzyczna kariera nie stanowią ryzyka. Wyprzedaliśmy bilety na praktycznie wszystkie koncerty”, ucięła wszelkie spekulacje Anna Paulo.


 

Polecamy też: Kasia Moś o krytyce, rodzinie, karierze w USA i sesji w „Playboyu”. EKSKLUZYWNE VIDEO

Kim jest Salvador Sobral?

Salvador Sobral ma 27 lat i pochodzi z Portugalii. Chociaż urodził się w Lizbonie, dzieciństwo spędził w USA. Studiował psychologię, jednak przerwał naukę dla muzyki.Karierę rozpoczął od udziału w portugalskiej wersji programu „Idol”. Niecały rok temu, wydał debiutancki album „Excuse Me”. Artysta wykonał utwór  „Amar Pelos Dois” , który poruszył zarówno jury, jak i publiczność. Krytycy, komentatorzy i media, okrzyknęły jego występ prawdziwym dziełem. Trzeba przyznać, ze był on wyjątkowy.

Odbierając statuetkę, powiedział wzruszony: „Muzyka to uczucia, a nie fajerwerki. Róbmy więcej takiej muzyki!”.  Na koniec po raz kolejny wykonał zwycięską balladę, zapraszając do wspólnego duetu siostrę, która ją dla niego napisała.

Polecamy też: Kasia Moś o Eurowizji: „Najbardziej boję się braku awansu do finału”. EKSKLUZYWNE VIDEO

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.