Pupo, Enzo Ghinazzi
Fot. Getty Images
O NIM SIĘ MÓWI

Ma 11 złotych płyt, piosenkę o lodach czekoladowych i dwie... partnerki! Kim jest słynny Pupo?

Gwiazda włoskiej piosenki wystąpi na Sylwestrze Marzeń z Dwójką!

Ksenia Krasko 31 grudnia 2019 08:15
Pupo, Enzo Ghinazzi
Fot. Getty Images

Pupo, a właściwie Enzo Ghinazzi, to znany włoski kompozytor i wokalista. Romantyczne piosenki wciąż podbijają listy przebojów, a życie prywatne piosenkarza to źródło wielu plotek i domysłów. Pupo zdobył 11 złotych płyt, wielokrotnie nagradzano go na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo a przebój Gelato al cioccolato (Lody czekoladowe) przyniósł mu światową sławę. Kim jest Włoch, którego utwory nuci kolejne pokolenie?

Pupo - Enzo Ghinazzi - kariera

Enzo Ghinazzi urodził się w 1955 roku, we włoskiej prowincji Arezzo. Ojciec chłopca był listonoszem, a jego matka poświęciła się opiece nad domem. Rodzice Enzo uwielbiali śpiewać, ale uważali, że syn nie powinien robić kariery muzycznej.

Gdy Ghinazzi miał 20 lat, zadebiutował jako wokalista. Przydomek Pupo (małe dziecko) powstał, ponieważ Enzo był ślicznym chłopcem – szybko przyjął się w wytwórni. Artysta miał nadzieję na zmianę pseudonimu, ale nigdy tego nie zrobił.

Pierwszy album młodego Włocha, wydany w 1976 roku, nazywał się Come sei bella (Jaka jesteś piękna). Po 4 latach od debiutu, Pupo zajął trzecie miejsce na festiwalu piosenki w San Remo, wykonując utwór Su di noi (Na nas).

Dopiero w 2010 roku zdobył drugą nagrodę w tym samym konkursie, z kompozycją Italia amore mio (Włochy moja miłość). Pupo pisał również piosenki dla innych wokalistów, w szczególności dla zespołu Ricchi e Poveri.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fans di Pupo (@pupo_fans)

Dwie żony piosenkarza Pupo

Enzo Ghinozzi poznał swoją przyszłą żonę Annę w wieku 15 lat, a cztery lata później poprosił ją o rękę. Małżeństwo powitało na świecie trzy córki, które otrzymały imiona Ilaria, Valentina i Clara. Dwie z nich pracują w firmie rodzinnej, czyli... lodziarni, nazwanej na cześć hitu Gelato al cioccolato.

Pupo czasami żartuje w wywiadach, że być może ma więcej dzieci. Partnerka wokalisty wybaczyła mu nie tylko liczne zdrady, ale i nieślubną córkę. W rozmowie z dziennikiem Corriere della Sera przyznał, że był uzależniony od seksu. „Bardzo cierpiałem. Kiedy o tym opowiedziałem, wyśmiewano mnie, nie byłem traktowany poważnie. Ale ci, którzy tego doświadczyli wiedzą, że niełatwo z tego wyjść”, opowiadał.

Życie prywatne piosenkarza od lat budzi wiele kontrowersji. Od 1989 roku związany jest ze swoją managerką Patricią Abbati, jednak nigdy nie rozwiódł się z Anną. Mieszka z żoną, a Patricia towarzyszy artyście tylko podczas tras koncertowych. Wakacje spędzają wszyscy razem. Piosenka Un seqreto fra noi (Nasz sekret) poświęcona jest właśnie ich trójkątowi miłosnemu.

W 2016 roku artysta wyznał, że ma dwie partnerki od 30 lat, ale podkreślił, że nie jest bigamistą – jest to nielegalne. „Kiedy zakochałem się w innej, dałem mojej żonie prawo wyboru: albo to akceptuje, albo nie. Wielu mężczyzn zdradza potajemnie, nie chciałem tego robić”, ujawnił w jednym z wywiadów.

„Miłość jest najważniejsza. Może to dziwne, ale obie moje żony kochają mnie jednakowo”, mówił Pupo. Zauważył też, że jeśli jedna z nich poczuje się przy nim samotna, zrobi wszystko, aby ją uszczęśliwić. A co zrobiłby, gdyby to jedna z jego partnerek znalazła innego mężczyznę? „Odszedłbym!”, stwierdził w wywiadzie. „Ale nigdy nie mów nigdy. W końcu w życiu zawsze można zmienić zdanie”, dodał.

Enzo Ghinazzi wciąż jest aktywny, jeśli chodzi o twórczość i koncerty. W 2018 roku, po 12-letniej przerwie, dyskografia Pupo została uzupełniona nowym albumem Porno Contro Amore. Jednak tylko tytuł jest tu prowokujący – romantyczne piosenki kontrastują z klimatem filmów dla dorosłych.

Włoch dużo koncertuje, nie tylko w swoim kraju. Polscy fani usłyszą największe przeboje słynnego Pupo podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką, na którym wystąpi jako jedna z gwiazd światowej sławy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fans di Pupo (@pupo_fans)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.