Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz
Sylwetki gwiazd

Ekstrawaganckie stroje, pomalowane paznokcie, buty na koturnach. Wszystkie prowokacje Michała Szpaka

Konrad Szczęsny 8 września 2016 16:15
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz

Ten rok należy do niego. Co prawda Michał Szpak zaistniał w polskim show-biznesie 5 lat temu, gdy zajął drugie miejsce w pierwszej polskiej edycji X Factora, jednak prawdziwa popularność przyszła właśnie w 2016 r. To o tyle ciekawe, że przez lata uchodził za jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich wokalistów: nie stronił od malowania paznokci, robienia sobie makijażu i stylizacji rodem z damskiej szafy, z butami na wysokim koturnie włącznie.

 

Polecamy też: Michał Szpak: „Moje marzenia dopiero zaczynają się spełniać”

 

W 2015 Michał Szpak wygrał opolskie Premiery z piosenką "Jesteś bohaterem". W pokonanym polu zostawił takie sławy rodzimej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska czy Ira. Za kulisami festiwalu doszło ponoć do bójki między menadżerem znanego z X Factora młodego wokalisty a Donatanem, który był producentem utworu wykonywanego przez Rodowicz. Pojawiły się zarzuty o kupowanie głosów - jednak niczym niepotwierdzone. Żadne kontrowersje nie były w stanie zmienić faktu, że w polskim show-biznesie rozpoczęła się era Michała Szpaka.

 

Na kolejny sukces przyszło młodemu wokaliście poczekać osiem miesięcy. W lutym okazało się, że znalazł się w gronie 9 finalistów, którzy powalczą o reprezentowanie Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Po raz kolejny stanął w szranki ze znakomitymi osobistościami ze świata muzyki. I po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny: pokonał zarówno chcącą powrócić na Eurowizję po 22 latach Edytę Górniak, jak i pragnącą podbić zachodnie rynki ze szwedzkim przebojem Margaret. Wygrał zdecydowaną przewagą głosów.

 

Michał Szpak jedzie na Eurowizję 2016

Michał Szpak, Margaret, Edyta Górniak i Aleksandra Gintrowska w trakcie preselekcji do Eurowizji 2016.

 

W Sztokholmie wywalczył dla Polski bardzo dobre 8. miejsce (na które złożyło się 3. miejsce w głosowaniu telewidzów oraz 25. w głosowaniu jurorów). Po powrocie do kraju rozpoczął letnią trasę koncertową. Zagrał m.in. w nadmorskich miejscowościach. Mimo tego, że były to występy biletowane, Michałowi Szpakowi udawało się bez problemu zgromadzić liczne audytorium. Mówi się również, że zainteresowanie jego występami jest na tyle duże, że jego stawka koncertowa wokalisty... trzykrotnie wzrosła. Wcześniej za występ młodego wokalisty organizatorzy musieli zapłacić 10 tysięcy złotych (oczywiście do podziału z całą ekipą pracującą z Michałem), teraz jest to aż 30 tysięcy złotych. Dzięki temu do kieszeni teamu piosenkarza do końca roku może trafić ponad pół miliona złotych.

 

Michał Szpak, stylizacje Szpaka, Eurowizja
Fot. EastNews/ONS

Tak zmienił się styl Michała Szpaka.

 

Michał Szpak z pewnością może pochwalić się również wiernym gronem fanów, którzy tłumnie stawiają się na jego koncertach, chętnie komentują wszelkie wydarzenia związane z ich idolem, jak również prężnie działają w mediach społecznościowych. W czym tkwi fenomen finalisty pierwszej edycji X Factora? Zapewne w repertuarze, który odpowiada zarówno młodszym, jak i bardziej dojrzałym osobom. Michał zyskuje również wyrazistą osobowością, świetnymi warunkami wokalnymi oraz tym, że jest niezwykle autentyczny. Jak sam podkreśla, na scenie nie ma miejsca na to, żeby cokolwiek udawać.

 

Przyznać trzeba, że metamorfoza Michała Szpaka jest imponująca. Za czasów X Factora często pokazywał się publicznie w damskich stylizacjach, nosił buty na koturnie, stawiał na mocny makijaż oraz malował paznokcie. Teraz pozostało jedynie to ostatnie. Jednak, jak widać, zupełnie nie przeszkadza to odbiorcom jego twórczości.

 

Michał Szpak stylizacje w Opolu

Stylizacje Michała Szpaka z festiwalu w Opolu.

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…