Lady Gaga
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam”. Lady Gaga po latach przyznała się do poważnych problemów psychicznych

Weronika Bruździak-Gębura 7 grudnia 2016 18:45
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Przyczyną jest między innymi gwałt, którego doświadczyła jako 19-latka.

 

„Nie chodziło tylko o napaść na tle seksualnym, które doprowadziły do mojego złożonego PTSD. Spowodowało to wiele urazów w ciągu mojej kariery” - napisała na Twitterze Lady Gaga. W ten sposób skomentowała medialny szum, jaki rozpętał się w chwili, gdy przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego.

 

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego

„Cierpię na zespół stresu pourazowego. Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam. Życzliwość, jaką okazali mi lekarze, rodzina i przyjaciele, naprawdę uratowała mi życie” – powiedziała w programie „Today” w stacji NBC. Kilka dni wcześniej 30-letnia Lady Gaga spotkała się z bezdomną młodzieżą ze środowisk LGBT w schronisku w Nowym Jorku, gdzie opowiedziała o tym po raz pierwszy. Akcja odbyła się w ramach współpracy fundacji Lady Gagi i stacji NBC. Piosenkarka razem z mamą, Cynthią Germanottą, w 2012 roku założyła Fundację Born This Way, która wspiera amerykańską młodzież.

 

„Te dzieciaki są nie tylko bezdomne czy w potrzebie. Wiele z nich przeszło jakąś traumę, zostało w jakiś sposób odrzuconych. Moje doświadczenia pozwoliły mi zrozumieć problemy innych” - tak tłumaczyła  to, dlaczego zdecydowała się powiedzieć o swoich doświadczeniach grupie nastolatków.

 

Polecamy też: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

 

Lady Gaga o gwałcie

W grudniu 2014 roku w programie Howarda Sterna piosenkarka przyznała, że jako 19-latka padła ofiarą gwałtu.

„Gwałt zmienił kompletnie to, kim byłam. Zmienił moje ciało i poglądy. To przerażające, że takie rzeczy dzieją się codziennie. Miałam taką traumę, że po prostu starałam się iść dalej. Jak najszybciej od tego uciec”.

 

Lady Gaga od lat stara się wspierać ofiary podobnych przestępstw. W 2015 roku napisała piosenkę „Til it happens to you” do filmu dokumentalnego „Pole walki”, który opowiada o tuszowaniu gwałtów na uniwersyteckich kampusach. Jej występ razem z ofiarami przemocy seksualnej podczas zeszłorocznych Oscarów był przepełniony prawdziwymi emocjami, które płynęły z doświadczeń artystki.

 

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

TAGI #Lady Gaga

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?