Lady Gaga
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam”. Lady Gaga po latach przyznała się do poważnych problemów psychicznych

Weronika Bruździak-Gębura 7 grudnia 2016 18:45
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Przyczyną jest między innymi gwałt, którego doświadczyła jako 19-latka.

 

„Nie chodziło tylko o napaść na tle seksualnym, które doprowadziły do mojego złożonego PTSD. Spowodowało to wiele urazów w ciągu mojej kariery” - napisała na Twitterze Lady Gaga. W ten sposób skomentowała medialny szum, jaki rozpętał się w chwili, gdy przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego.

 

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego

„Cierpię na zespół stresu pourazowego. Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam. Życzliwość, jaką okazali mi lekarze, rodzina i przyjaciele, naprawdę uratowała mi życie” – powiedziała w programie „Today” w stacji NBC. Kilka dni wcześniej 30-letnia Lady Gaga spotkała się z bezdomną młodzieżą ze środowisk LGBT w schronisku w Nowym Jorku, gdzie opowiedziała o tym po raz pierwszy. Akcja odbyła się w ramach współpracy fundacji Lady Gagi i stacji NBC. Piosenkarka razem z mamą, Cynthią Germanottą, w 2012 roku założyła Fundację Born This Way, która wspiera amerykańską młodzież.

 

„Te dzieciaki są nie tylko bezdomne czy w potrzebie. Wiele z nich przeszło jakąś traumę, zostało w jakiś sposób odrzuconych. Moje doświadczenia pozwoliły mi zrozumieć problemy innych” - tak tłumaczyła  to, dlaczego zdecydowała się powiedzieć o swoich doświadczeniach grupie nastolatków.

 

Polecamy też: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

 

Lady Gaga o gwałcie

W grudniu 2014 roku w programie Howarda Sterna piosenkarka przyznała, że jako 19-latka padła ofiarą gwałtu.

„Gwałt zmienił kompletnie to, kim byłam. Zmienił moje ciało i poglądy. To przerażające, że takie rzeczy dzieją się codziennie. Miałam taką traumę, że po prostu starałam się iść dalej. Jak najszybciej od tego uciec”.

 

Lady Gaga od lat stara się wspierać ofiary podobnych przestępstw. W 2015 roku napisała piosenkę „Til it happens to you” do filmu dokumentalnego „Pole walki”, który opowiada o tuszowaniu gwałtów na uniwersyteckich kampusach. Jej występ razem z ofiarami przemocy seksualnej podczas zeszłorocznych Oscarów był przepełniony prawdziwymi emocjami, które płynęły z doświadczeń artystki.

 

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

TAGI #Lady Gaga

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…