Lady Gaga
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam”. Lady Gaga po latach przyznała się do poważnych problemów psychicznych

Weronika Bruździak-Gębura 7 grudnia 2016 18:45
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Przyczyną jest między innymi gwałt, którego doświadczyła jako 19-latka.

 

„Nie chodziło tylko o napaść na tle seksualnym, które doprowadziły do mojego złożonego PTSD. Spowodowało to wiele urazów w ciągu mojej kariery” - napisała na Twitterze Lady Gaga. W ten sposób skomentowała medialny szum, jaki rozpętał się w chwili, gdy przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego.

 

Lady Gaga przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego

„Cierpię na zespół stresu pourazowego. Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam. Życzliwość, jaką okazali mi lekarze, rodzina i przyjaciele, naprawdę uratowała mi życie” – powiedziała w programie „Today” w stacji NBC. Kilka dni wcześniej 30-letnia Lady Gaga spotkała się z bezdomną młodzieżą ze środowisk LGBT w schronisku w Nowym Jorku, gdzie opowiedziała o tym po raz pierwszy. Akcja odbyła się w ramach współpracy fundacji Lady Gagi i stacji NBC. Piosenkarka razem z mamą, Cynthią Germanottą, w 2012 roku założyła Fundację Born This Way, która wspiera amerykańską młodzież.

 

„Te dzieciaki są nie tylko bezdomne czy w potrzebie. Wiele z nich przeszło jakąś traumę, zostało w jakiś sposób odrzuconych. Moje doświadczenia pozwoliły mi zrozumieć problemy innych” - tak tłumaczyła  to, dlaczego zdecydowała się powiedzieć o swoich doświadczeniach grupie nastolatków.

 

Polecamy też: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

 

Lady Gaga o gwałcie

W grudniu 2014 roku w programie Howarda Sterna piosenkarka przyznała, że jako 19-latka padła ofiarą gwałtu.

„Gwałt zmienił kompletnie to, kim byłam. Zmienił moje ciało i poglądy. To przerażające, że takie rzeczy dzieją się codziennie. Miałam taką traumę, że po prostu starałam się iść dalej. Jak najszybciej od tego uciec”.

 

Lady Gaga od lat stara się wspierać ofiary podobnych przestępstw. W 2015 roku napisała piosenkę „Til it happens to you” do filmu dokumentalnego „Pole walki”, który opowiada o tuszowaniu gwałtów na uniwersyteckich kampusach. Jej występ razem z ofiarami przemocy seksualnej podczas zeszłorocznych Oscarów był przepełniony prawdziwymi emocjami, które płynęły z doświadczeń artystki.

 

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

TAGI #Lady Gaga

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.