Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii
O TYM SIĘ MÓWI

DJ Avicii był zmuszany do występów? „Powtarzałem im, że któregoś dnia przez to umrę”

Muzyk przewidział własną śmierć?

Konrad Szczęsny 24 kwietnia 2018 21:15
Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii

Nagła śmierć 28-letniego Toma Berglinga wstrząsnęła fanami artysty i mediami. DJ Avicii, bo takim pseudonimem posługiwał się muzyk, zmarł w Omanie w mieście Muscat w zeszłym tygodniu. Film dokumentalny Avicii: True Stories, który premierę miał w październiku 2017 roku, ujawnił smutne kulisy żkariery producenta. Czyżby młody kompozytor przewidział swoją śmierć?

Śmierć DJ'a Avicii: kulisy kariery w dokumencie Avicii: True Stories

Co prawda nadal nie są do końca znane przyczyny śmierci Toma Berglinga, posługującego się pseudonimem DJ Avicii, ale mówi się, że mogło być temu winne nadmierne spożywanie alkoholu. 28-latek miał z tą używką problem przez długi czas. Z tego też powodu zmagał się z ostrym zapaleniem trzustki, przeszedł również operację wycięcia woreczka żółciowego oraz robaczkowego (w 2014 roku). 

Sprawiło to, że wycofał się z życia publicznego, by dwa lata później, w 2016 roku, odwołać zawiesić karierę na bliżej nieokreślony czas i skupić się na powrocie do pełni sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

DJ Avicii cierpiał na zespół lęku ogólnego i bał się występować

Okazuje się, że kulisy tej decyzji były dramatyczne. Muzyk miał ogromne problemy natury psychicznej, związane z występami przed dużą publicznością. Tom Bergling zmagał się z zespołem lęku ogólnego, co objawiało się atakami paniki przed wyjściem na scenę. Producent starał się radzić sobie z nimi, spożywając znaczne ilości alkoholu. Gdy podjął decyzję, że rezygnuje przez to z koncertów, menagerowie DJ'a nie kryli rozczarowania całą sytuacją.

„Kiedy zdecydowałem się przestać występować, oczekiwałem całkiem innej reakcji. Liczyłem na wsparcie. Byłem otwarty wobec ludzi, z którymi pracowałem i wszyscy wiedzieli o moich problemach. Wiedzieli, że próbowałem występować mimo napadów lękowych. Nie sądziłem, że wiedząc, jak bardzo źle się czuję, nadal będą wywierali na mnie presję, bym występował”, podkreślał w dokumencie Avicii: True Stories, który jest zapisem czterech lat z jego życia.

Do zmiany decyzji nie były w stanie nakłonić go żadne pieniądze, mimo że szczycił się mianem najlepiej zarabiającego DJ'a na świecie. Jak wylicza serwis Pudelek.pl, za jeden występ inkasował aż 250 tysięcy dolarów! (około miliona złotych). Mimo tego priorytetem było dla niego zdrowie.

„Powiedziałem im, że muszę przestać. Że jeśli tego nie zrobię, w końcu umrę. Powtarzałem im to wiele razy”, podkreślał Avicii.

Mimo tego, że wycofał się z życia publicznego, wiele wskazuje na to, że jego stan zdrowia nie poprawił się.  

Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Fot. Facebook @Avicii

Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Fot. Facebook @Avicii

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…