ZE ŚWIATA MUZYKI

Złote dziecko polskiej piosenki. Jak wyglądała droga Dawida Podsiadły na szczyt?

Jego nowa płyta, Małomiasteczkowy, już jest hitem sprzedaży!

Konrad Szczęsny 23 października 2018 17:54

Ma zaledwie 25 lat. Mówi o sobie, że jest chłopakiem, ale jeszcze nie mężczyzną. 19 października na sklepowe półki trafił trzeci album Dawida Podsiadły, zatytułowany Małomiasteczkowy. Zbiera znakomite recenzje i śmiało można założyć, że wkrótce pokryje się złotem. Jak wyglądała droga na szczyt złotego dziecka polskiej piosenki?

Dawid Podsiadło: początki kariery, X Factor, debiutancki album

Pochodzi z Dąbrowy Górniczej, w której zdobywał pierwsze muzyczne szlify. W szkole muzycznej nauczył się m.in. gry na puzonie. Zaczął występować amatorsko już w wieku 10 lat. Popularność przyniósł mu program X Factor, którego drugą edycję wygrał. Mało kto jednak pamięta, że pojawił się już w pierwszej edycji widowiska! Odpadł jednak w drugim etapie, ponieważ zapomniał tekstu piosenki, którą wykonywał.

Wydanie pierwszego albumu – „Comfort and happiness” poprzedzone było licznymi kontrowersjami. Muzyk miał m.in. zerwać kontrakt z wytwórnią! Krążek ukazał się jednak na rynku w 2013 roku i z miejsca podbił listy sprzedaży. Do tej pory pokrył się diamentem, podobnie jak druga płyta, „Annoyance and disappointment” wydana w 2015 roku.

Dawid Podsiadło: zawieszenie kariery, wielki powrót i sukces hitu Małomiasteczkowy. Życie prywatne

Ku zaskoczeniu wszystkich w grudniu 2016 roku Dawid Podsiadło ogłosił, że zawiesza na jakiś czas karierę i nie będzie koncertował. Przerwa trwała 18 miesięcy. Powód? Jak mówi dzisiaj, „musiał na wszystko popatrzeć z perspektywy, złapać oddech i poczekać, aż przyjdzie ochota na coś nowego”.

Powrócił nagle singlem „Małomiasteczkowy”, który już został okrzyknięty hitem roku 2018. Album o tym samym tytule, który na rynku ukazał się 19 października, zbiera świetne recenzje.

Dlaczego jego słowa o programie X Factor wywołały w 2013 roku burzę? Komu zadedykował piosenkę, którą zaśpiewał w szóstej klasie na szkolnej uroczystości? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Tego dowiesz się, oglądając powyższy materiał video  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?