ZE ŚWIATA MUZYKI

Złote dziecko polskiej piosenki. Jak wyglądała droga Dawida Podsiadły na szczyt?

Jego nowa płyta, Małomiasteczkowy, już jest hitem sprzedaży!

Konrad Szczęsny 23 października 2018 17:54

Ma zaledwie 25 lat. Mówi o sobie, że jest chłopakiem, ale jeszcze nie mężczyzną. 19 października na sklepowe półki trafił trzeci album Dawida Podsiadły, zatytułowany Małomiasteczkowy. Zbiera znakomite recenzje i śmiało można założyć, że wkrótce pokryje się złotem. Jak wyglądała droga na szczyt złotego dziecka polskiej piosenki?

Dawid Podsiadło: początki kariery, X Factor, debiutancki album

Pochodzi z Dąbrowy Górniczej, w której zdobywał pierwsze muzyczne szlify. W szkole muzycznej nauczył się m.in. gry na puzonie. Zaczął występować amatorsko już w wieku 10 lat. Popularność przyniósł mu program X Factor, którego drugą edycję wygrał. Mało kto jednak pamięta, że pojawił się już w pierwszej edycji widowiska! Odpadł jednak w drugim etapie, ponieważ zapomniał tekstu piosenki, którą wykonywał.

Wydanie pierwszego albumu – „Comfort and happiness” poprzedzone było licznymi kontrowersjami. Muzyk miał m.in. zerwać kontrakt z wytwórnią! Krążek ukazał się jednak na rynku w 2013 roku i z miejsca podbił listy sprzedaży. Do tej pory pokrył się diamentem, podobnie jak druga płyta, „Annoyance and disappointment” wydana w 2015 roku.

Dawid Podsiadło: zawieszenie kariery, wielki powrót i sukces hitu Małomiasteczkowy. Życie prywatne

Ku zaskoczeniu wszystkich w grudniu 2016 roku Dawid Podsiadło ogłosił, że zawiesza na jakiś czas karierę i nie będzie koncertował. Przerwa trwała 18 miesięcy. Powód? Jak mówi dzisiaj, „musiał na wszystko popatrzeć z perspektywy, złapać oddech i poczekać, aż przyjdzie ochota na coś nowego”.

Powrócił nagle singlem „Małomiasteczkowy”, który już został okrzyknięty hitem roku 2018. Album o tym samym tytule, który na rynku ukazał się 19 października, zbiera świetne recenzje.

Dlaczego jego słowa o programie X Factor wywołały w 2013 roku burzę? Komu zadedykował piosenkę, którą zaśpiewał w szóstej klasie na szkolnej uroczystości? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Tego dowiesz się, oglądając powyższy materiał video  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?