Z ŻYCIA GWIAZD

Irena Santor drży o zdrowie partnera. Dlatego podjęła poważną decyzję…

Artystka przeszła trudne chwile!

Konrad Szczęsny 10 kwietnia 2018 10:03

Zniknęła z życia publicznego, odwołała koncerty – o tym mówiło się w ostatnim czasie na temat ikony polskiej piosenki, Ireny Santor. Jednak jedynie najbliżsi mieli świadomość, jak duży cios spadł na 83-letnią gwiazdę. Zmagała się ona nie tylko z problemami zdrowotnymi, lecz także drżała o ukochanego, który przeszedł poważną operację!

Partner Ireny Santor, Zbigniew Korpolewski, przeszedł operację serca

„Zbyszek przeszedł operację serca. A wiadomo, że nie ma już 40 lat. Irena drżała o jego życie i naprawdę była przerażona”, podkreślił przyjaciel domu w rozmowie z Dobrym tygodniem

Na szczęście stan ukochanego Ireny Santor jest stabilny. Z uwagi na wiek, artystka nie była jednak w stanie sprawować nad nim nieustannej opieki, której wymagał. Dlatego oboje zdecydowali się na radykalny krok.

Irena Santor i jej ukochany przenieśli się do Skolimowa

Nie wiadomo, od jak dawna gwiazda i Zbigniew Korpolewski przebywają w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, jednak na pewno spędzili tam tegorocznego święta Wielkanocne. Znajomy pary twierdzi, że w trakcie corocznego „jajeczka”, organizowanego dla personelu i podopiecznych placówki, na twarzy artystki, ubranej w skromny biały komplet, widać było wyraźne zmęczenie. Było to związane z niedawnym przeziębieniem, które przeszła. Ale nie tylko.

Irena Santor drżała o ukochanego, który po raz kolejny musiał być hospitalizowany w związku z problemami z sercem. Po raz pierwszy trafił do szpitala cztery lata temu. Jednak po przejściu niezbędnych badań i otrzymaniu zaleceń od lekarzy, został z niego wypisany. O interwencji chirurgicznej nie chciał słyszeć. Tym razem sprawa była bardziej poważna. Pan Zbigniew źle się poczuł. Jego ukochana, nie zwlekając, wezwała pogotowie. Na szczęście operacja przebiegła bez komplikacji, jednak czeka go długa rekonwalescencja.

„Musi się oszczędzać. Z wielkim zaangażowaniem troszczy się o niego wierna towarzyszka życia”, podkreśla znajomy pary w tygodniku.

Z racji tego, że sama artystka miewała problemy zdrowotne, podjęli decyzję, że na jakiś czas zatrzymają się w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, by tam opiekować się nimi mogli profesjonaliści: lekarze i rehabilitanci. Para nie ma dzieci, a nie chcieli sprawiać kłopotu swoim przyjaciołom.

Związek Ireny Santor i Zbigniewa Korpolewskiego

Jak podkreślała w wywiadach Pani Irena, oboje są w tym samym wieku i opiekują się sobą nawzajem. Uwielbiają długie spacery po lesie i niekończące się rozmowy. Dzięki temu, że świetnie się dogadują, ich związek trwa już ponad dwie dekady.

Zbigniew Korpolewski wspierał Irenę Santor już w 1999 roku, gdy umierał jej mąż, Stanisław Santor. Artystka opiekowała się nim do końca mimo tego, że ich związek zakończył się rozwodem wiele lat wcześniej. Jednak utrzymywali po nim przyjacielskie stosunki. W trudnym czasie mogła liczyć na wsparcie mężczyzny, którego poznała dzięki pracy artystycznej, długoletniego dyrektora Teatru Syrena, Zbigniewa Korpolewskiego. Rok później, gdy wykryto u niej raka piersi, także mogła liczyć na oddanie i czułą opiekę ukochanego. Na szczęście nowotwór był w pierwszym stadium rozwoju i operacja, którą przeszła ikona polskiej piosenki, zakończyła się sukcesem.

Choć przed nimi trudny czas, Pani Irena wróciła już do aktywności zawodowej i koncertowania. Póki co nie wiadomo, jak długo pozostaną w placówce w Skolimowie.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.