Elton John main topic
Fot. EAST NEWS
URODZINY

Kolorowy, wyjątkowy i niezastąpiony. Elton John kończy 70 lat

Olga Figaszewska 25 marca 2017 15:25
Elton John main topic
Fot. EAST NEWS

Sir Elton John obchodzi swoje 70. urodziny. 

 

Kontrowersyjny, ekscentryczny, odważny, ale jednocześnie niesamowicie utalentowany – tak określamy niekwestionowaną osobowość świata muzyki. Sir Elton John na scenie zadebiutował w wieku 15 lat! Od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Ten rok będzie dla artysty wyjątkowy. Oprócz 70. urodzin, muzyk świętuje pięćdziesiątą rocznicę współpracy z Berniem Taupinem (autorem tekstów większości jego utworów), a także dwudziestopięciolecie Elton John AIDS Foundation.

 

Zobacz też: Elton John przestał pić i zaczął kolekcjonować zdjęcia. Ma ich już 8 tysięcy. Właśnie organizuje wystawę!

Legendarny muzyk 

Muzyk od ponad 50 lat nieprzerwanie trwa na scenie i wciąż jest w wyśmienitej formie. Nie zwalnia tempa, a w planach ma kolejne imponujące projekty, którymi z pewnością zaskoczy fanów na całym świecie. Trudno się dziwić. Należy do ścisłego grona najbardziej utytułowanych artystów. Elton zapisał się w historii muzyki swoimi  niesamowitymi kompozycjami. Wypracował unikalny styl. Spokojny głos, fortepian i piękno ballad pokochały miliony. Magazyn „Rolling Stone”, zaklasyfikował go na 49. miejscu największych artystów wszech czasów. Artysta znalazł się na 38. miejscu rankingu najlepszych wokalistów. W czasie swojej długoletniej pracy artystycznej wydał ponad 33 albumy. Na swoim koncie ma ponad 250 milionów sprzedanych płyt i prestiżowe wyróżnienia światowego rynku fonograficznego. Jest laureatem sześciu nagród Grammy, czterech statuetek Brit Awards, Złotego Globu, w tym najważniejszego Oscara. Jego singel "Candle in the Wind" został sprzedany w nakładzie ponad 33 milionów kopii na całym świecie. 

 

Polecamy też: Dysfunkcyjni, nieprzystosowani, po prostu dziwni. Ale szczęśliwi. I dają dobry przykład dla wszystkich rodziców

Plany Eltona Johna

Wkrótce ukażą się musical oraz biografia artysty (jak dotąd, jedyna oficjalna), w której zamieści wspomnienia całego życia. Zaznaczył przy tym, że książka nie będzie podlegać cenzurze.  

 

„Raczej nie mam skłonności do nostalgii i często jestem posądzany o to, że myślę tylko o kolejnym występie czy projekcie. Dlatego też dla wielu może wydać się zaskakujący fakt, że zebranie i spisanie wspomnień będzie dla mnie pewnego rodzaju oczyszczeniem. Gdy spoglądam wstecz, zdaję sobie sprawę, że los wyjątkowo mnie potraktował fundując mi tak szalone życie. Dorastałem w czasach wielkich światowych zmian i miałem niewątpliwy zaszczyt poznać i współpracować z ludźmi będącymi w centrum tych wydarzeń. Moje życie to jak jazda kolejką górską, która oczywiście cały czas trwa. Mam nadzieję, że czytelnikom też spodoba się ta przejażdżka”, podsumował Elton. 

 

Artysta wyjawił w ostatnim czasie, że jest w trakcie tworzenia muzyki do broadwayowskiej adaptacji komedii „Diabeł ubiera się u Prady”. „To bardzo ekscytujące wyzwanie. Jestem wielkim fanem zarówno książki jak i filmu ‘Diabeł ubiera się u Prady’, a także ogromnym miłośnikiem świata mody. Nie mogę się doczekać aż zatopię swoje musicalowe zęby w tym smakowitym kąsku popkultury”, mówił o najnowszym projekcie słynny kompozytor.

 

Elton John posiada spore doświadczenie w dziedzinie musicali. Na swoim koncie ma między innymi współpracę przy produkcyjnych hitach, takich jak „Król Lew” czy „Billy Elliot”.

 

Elton John
Fot. Instagram Eltona Johna

Elton John

Elton John w Polsce

Sir Elton John latem przyjedzie do Polski, by wraz z fanami uczcić swoje święto. 9 lipca. wystąpi w sopockiej Operze Leśnej. Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy Wonderful Crazy Night, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem. W trakcie występu nie zabranie największych hitów artysty, jak i utworów z najnowszej płyty.

 

Polecamy też: Ten koncert był wyjątkowy nawet jak na The Rolling Stones. Zagrali dla 1,2 mln ludzi! Mamy wideo!

Działalność charytatywna i społeczna Eltona Johna 


Oprócz swojej działalności muzycznej, Elton John angażuje się w akcje charytatywnie. Od końca lat 80-tych, działa w kwestii walki przeciwko AIDS. Jego nieoceniony wkład w pomoc ludziom i osiągnięcia muzyczne w 1998 roku otrzymał tutuł szlachecki od Królowej Elżbiety II. W 1992 założył fundację pomagającą dzieciom zakażonym wirusem. Kompozytor osobiście walczy o fundusze, dyskutuje i współpracuje z zastępem polityków, artystów, działaczy społecznych i przyjaciół oraz organizacji rządowych na całym świecie. „Tej choroby nie uleczy cudowna szczepionka. Pokonać ją mogą jedynie otwarte serca i umysły. I dzięki wspólnym wysiłkom możemy złamać społeczne bariery i zacząć budować mosty współczucia” - podkreśla Sir John. Oprócz tego stara się aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym. Organizuje przy tym projekty, na naprawdę dużą skalę. W 2008 roku zakupił 120 terenowych motocykli dla służb medycznym w Lesotho. Każdego roku organizuje bal charytatywny dla sław. Dwa lata temu, artysta zwrócił się do władz Ukrainy z prośbą o zmianę podejścia w stosunku do praw człowieka i osób LGBT.

 

Polecamy też: Gwiazdy, blichtr i szczytny cel. Pooscarowa impreza u Eltona Johna robi ogromne wrażenie. Zobaczcie!

 

 

 

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?