O TYM JEST GŁOŚNO

Reprezentant Polski na Eurowizji wziął cichy ślub! Jego ukochana to znana wokalistka

Kim jest wybranka producenta?

Konrad Szczęsny 12 kwietnia 2018 12:00

Gromee, polski reprezentant w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie, wziął cichy ślub! Andrzej Gromala (bo tak naprawdę się nazywa) od wielu lat spotykał się z wokalistką popularnego zespołu Łzy, Sarą Chmiel. Od jakiegoś czasu mówiło się, że para zamierza powiedzieć sobie „tak”, jednak wydarzenie udało im się utrzymać do końca w ścisłej tajemnicy! Zobacz, jak tego dnia wyglądali państwo młodzi!

Gromee i Sara Chemil wzięli ślub! Szczegóły uroczystości

O tym, że para wzięła ślub, poinformowała na Facebooku formacja Łzy, której Sara Chmiel jest wokalistką. Piosenkarka zmieniła również nazwisko na portalu społecznościowym z Chmiel na Chmiel-Gromala, czym dała do zrozumienia fanom i mediom, że wyszła za mąż.

Wiadomo, że ślub odbył się w jednej z miejscowości w polskich górach w miniony weekend, 7 kwietnia 2018 roku. Wzięli w nim udział jedynie najbliżsi pary.

„Ślubu udzieliło im aż dwóch księży. Jeden z nich jest wieloletnim kolegą Gromee'ego. Po oficjalnej ceremonii nastąpiło skromne przyjęcie weselne”, informuje portal Plejada.pl.

Gratulacje za pośrednictwem Facebooka złożyli Sarze Chmiel-Gromali koledzy z zespołu Łzy, w którym zaczęła śpiewać w 2011 roku, po odejściu z niego Ani Wyszkoni.

„Kochani, składamy Wam jeszcze raz „wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”, podkreślili na oficjalnym Facebooku koledzy wokalistki.

Zdjęcie ze ślubu Gromee'go i Sary Chmiel. Jaką suknię wybrała panna młoda?

W końcu informację tę potwierdził także sam zainteresowany, publikując na oficjalnym profilu na Instagramie fotografię, na której pozuje z Sarą Chmiel (numer 6 w galerii). Widać, że panna młoda miała na sobie tego dnia białą prostą suknię, zaś pan młody klasyczny czarny garnitur. Gromee opatrzył zdjęcie podpisem „Tak” i oznaczył świeżo upieczoną żonę. Fani serdecznie mu gratulowali i podkreślili, że cieszą się jego szczęściem.

Kim jest Andrzej „Gromee” Gromala?

Andrzej „Gromee” Gromala to 39-letni producent, kompozytor i DJ, tworzący głównie muzykę klubową, który popularność zyskał w 2015 roku dzięki przebojowi Follow You, który znalazł się w gronie stu najczęściej granych w radiu utworów w Europie. Emitowany był w rozgłośniach radiowych m.in. w Danii, Szwecji, Holandii, Czechach, Niemczech i Rosji. Piosence udało się również dotrzeć do 11. miejsca zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów w rozgłośniach radiowych AirPlay w Polsce, dzięki czemu zyskał status złotej płyty.

Później przyszedł czas na takie piosenki, jak Fearless (z gościnnym udziałem szwedzkiej wokalistki May-Britt Scheffer) oraz singiel Spirit (w którym usłyszeć można Mahan Moin), który podbił szczyty list przebojów w Polsce w zeszłym roku!

Z kolei w listopadzie 2017 roku dużą popularność w Polsce zyskał utwór Without You, z gościnnym udziałem szwedzkiego wokalisty Lukasa Meijera. Wtedy też fani Gromee'ego zaczęli namawiać go, by zgłosił się z nim do krajowych eliminacji przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2018. Andrzej Gromala uległ ich namowom i do siedziby Telewizji Polskiej wysłał dwie piosenki: znany wszystkim wówczas utwór Without You oraz nieopublikowany jeszcze singiel Light Me Up, również nagrany w duecie z Lukasem Meijerem.

To właśnie z tą drugą piosenką zakwalifikował się do finału polskich preselekcji, które odbyły się trzeciego marca 2018 roku w siedzibie TVP. Duet był w nich bezkonkurencyjny: zajęli pierwsze miejsce, uzyskując 8 punktów (trzecie miejsce) w głosowaniu jurorów oraz maksymalną notę 12 punktów w głosowaniu widzów, dzięki czemu zostali wybrani reprezentantami Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w drugim tygodniu maja odbędzie się w Lizbonie. Polska wystąpi w drugim półfinale 10 maja z 11 numerem startowym.

16 marca 2018 roku na rynku ukazał się pierwszy studyjny album Gromee'ego, zatytułowany Chapter One (ang. Rozdział pierwszy), wydany nakładem Sony Music Polska. Krążek już zdążył pokryć się złotem, co oznacza, że nabyło go ponad 15 000 osób. W ostatnim czasie utwór Light me up zdobywa szczyty list przebojów i już teraz mówi się, że ma spore szanse, by zostać przebojem tegorocznego lata!

Prywatnie o Andrzeju Gromali wiadomo niewiele. Ma czwórkę rodzeństwa, pochodzi z Krakowa i przez lata był związany z rozgłośnią RMF Maxxx. 

Gromee i wokalistka Łez wzięli ślub. Kim jest Sara Chmiel?

Sara Chmiel urodziła się 14 lipca 1991 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. W tym roku skończy 27 lat i jest młodsza od Gromee'go o 12 lat. W swoim CV może pochwalić się gruntowanym muzycznym wykształceniem. Jest m.in. absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Uczyła się w klasie fortepianu. 

Przed rozpoczęciem ogólnopolskiej kariery w zespole Łzy śpiewała m.in. w tercecie Mocha, z którym wzięła udział w festiwalu Opole 2009 i zdobyli w konkursie Debiutów II nagrodę! Widzowie mogą ją również kojarzyć z programu Mam Talent, w którego trzeciej edycji pojawiła się w 2010 roku.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.