George Michael
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Tego nikt o nim nie wiedział! George Michael bez rozgłosu pomagał setkom ludzi na całym świecie

Weronika Bruździak-Gębura 27 grudnia 2016 12:45
George Michael
Fot. East News

George Michael zmarł w Boże Narodzenie w wieku 53 lat z powodu niewydolności serca. Dopiero po śmierci piosenkarza na jaw wychodzą historie o tym, jak często i bez rozgłosu pomagał innym.

 

Działalność charytatywna George’a Michaela

„George Michael anonimowo pracował w schronisku dla bezdomnych, w którym byłam wolontariuszką. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam, bo nas o to poprosił. Taki właśnie był” - napisała na Twitterze młoda Brytyjka, Emilyne Mondo. Takich przykładów na Twitterze jest więcej.

 

„Przekazał mnóstwo pieniędzy na opiekę dentystyczną dla dzieci w Afryce, co roku przelewał ponad 100 tysięcy funtów” - zdradził inny Brytyjczyk, Gary Parker.

 

Polecamy też: Nie tylko „Last Christmas” i „Wake me up before you go go”. Przypominamy największe przeboje George'a Michaela!​

 

George Michael pomagał obcym ludziom

Prezenter telewizyjny Richard Osman opisał historię kobiety, która potrzebowała 15 tysięcy funtów na zabieg in vitro.

„Uczestniczka programu „Grasz czy nie grasz” powiedziała, że potrzebuje 15 tysięcy funtów na zabieg in vitro. George zadzwonił drugiego dnia i w sekrecie przekazał jej pieniądze” - napisał prezenter.

 

Po internecie krąży też historia o studentce pielęgniarstwa w długach, która pracowała jako kelnerka. Gdy piosenkarz dowiedział się o jej problemach finansowych, dał jej napiwek 5 tysięcy funtów. Innym razem w kawiarni usłyszał płaczącą kobietę, która opowiadała o swoich długach. Wychodząc z lokalu poprosił kelnera o przekazanie jej czeku na 25 tysięcy funtów.

 

Innym razem zorganizował darmowy koncert dla pielęgniarek. Był wdzięczny za to, że zajmowały się jego matką pod koniec jej życia.

 

George Michael był ikoną popu

George Michael był jednym z najsławniejszych piosenkarzy muzyki pop. Zostawił po sobie wiele niezapomnianych piosenek, które będą nucić kolejne pokolenia, takich jak „Wake me up before you go go”, „Last Christmas” czy „Freedom ‘90”. Mimo sukcesów w sferze zawodowej, w życiu prywatnym nie miał łatwo – zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Z powodu AIDS stracił partnera, Anselmo Feleppę, przez co popadł w depresję.

 

Polecamy też: Kontrowersji wokół George'a Michaela było wiele. Oto tragiczna historia miłosna, która złamała życie piosenkarza​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?