VIVA! VIDEO

Znamy prowadzących Eurowizji Junior 2020!

Które gwiazdy TVP pojawią się na scenie?

Artykuł sponsorowany 25 listopada 2020 14:07

Finał konkursu Eurowizja Junior odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00, a transmisję z niej obejrzymy na antenie TVP1, TVP ABC i TVP Polonia. Po sukcesie Viki Gabor, tegoroczna edycja odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia już po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. Zaśpiewają młodzi artyści z 12 krajów: Polski, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Rosji oraz Serbii i Ukrainy. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Move the World – Porusz świat”.

Eurowizja Junior 2020 - kto poprowadzi imprezę?

O dobrą atmosferę i przebieg konkursu zadbają lubiani prowadzący. Cała trójka jest świetnie znana widzom TVP i wydaje się, że nie trzeba ich przedstawiać. Ale skoro jest okazja, warto jeszcze raz przybliżyć ich sylwetki.

Eurowizja Junior 2020 - prowadzący
Fot. mat. prasowe

Ida Nowakowska-Herndon to gwiazda tańca, aktorka i gospodyni wielu programów telewizyjnych. Jest absolwentką szkół tańca i aktorstwa w Stanach Zjednoczonych. Współprowadziła już finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior organizowany w Gliwicach. Od września jest prowadzącą programu „Ameryka da się lubić".

Małgorzata Wiktoria Tomaszewska w maju 2019 została prowadzącą „Pytanie na śniadanie", a także studia Oprawy TVP. Wystąpiła w 2. edycji polskiego programu rozrywkowego „Dance Dance Dance” i była współprowadzącą jedenastej edycji talent show „The Voice of Poland”.

Rafał Brzozowski to popularnym piosenkarz i prezenter TVP. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu muzycznych widowisk telewizyjnych. Był współgospodarzem m.in. finału krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, koncertu sylwestrowego TVP w Zakopanem czy Międzynarodowego Festiwalu Talentów im. Anny German w Zielonej Górze. Przed rokiem został jednym z jurorów 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2020 roku odebrał Telekamerę w kategorii „osobowość telewizyjna”.

Ze względu na zmienioną w tym roku formułę konkursu, przed prowadzącymi tegoroczną edycję Eurowizji Junior stanie zupełnie nowe zadanie. Mali artyści fizycznie będą śpiewać we własnych krajach, ale mimo to każdy z nich pojawi się na scenie w Warszawie. A to za sprawą AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości!

Eurowizja Junior 2020 - wirtualna scena

Z powodu pandemii COVID-19 obecna edycja będzie zupełnie inna od poprzednich. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie, jednak występy zostały nagrane wcześniej, w studiu TVP oraz w studiach rodzimych krajów uczestników, przy zachowaniu takich samych warunków technicznych i scenografii. Mimo ograniczeń i konieczności zachowania norm sanitarnych, w finale nie zabraknie rozmachu i stylu, tak ważnego przecież dla każdej wielkiej, międzynarodowej imprezy.

O oprawę wizualną imprezy zadbała Anna Brodnicka. Motywem przewodnim zaprojektowanej przez nią scenografii będzie okrąg, a opierać się ona będzie na ogromnych powierzchniach multimedialnych i kilkuset urządzeniach świetlnych. Dzięki temu scena stworzy magiczną przestrzeń. Scenografia będzie niezwykle nowoczesna, jak przystało na konkurs organizowany dla młodych ludzi w XXI wieku.

Choć artyści nie spotkają się osobiście, będziemy mieć wrażenie, jakby z nami byli. Podzielą się swoimi doświadczeniami, pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe Eurowizji Junior.

Ala Tracz - reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020

W tegorocznej edycji Polskę reprezentować będzie Ala Tracz. Dziesięciolatka wygrała program “Szansa na sukces. Eurowizja Junior”, kwalifikując się do wielkiego finału konkursu. Znana jest też widzom „The Voice Kids”, gdzie z drużyną Dawida Kwiatkowskiego dotarła do finału. Nasza mała artystka na scenie zaprezentuje piosenkę “I’ll Be Standing”.

Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Już teraz trzymamy kciuki za reprezentantkę Polski. I przypominamy zasady głosowania. Pierwszą część punktów przyznają jurorzy z poszczególnych krajów. Drugim etapem jest głosowanie internetowe na stronie junioreurovision.tv. Głosować można już na 3 dni przed koncertem. Co ważne, można oddać głos na swoje państwo, co odróżnia zasady Eurowizji Junior od Eurowizji. Pierwsza tura głosowania internetowego zakończy się tuż przed rozpoczęciem koncertu 29 listopada i zostanie wznowiona na 15 minut po ostatnim występie konkursowym. Emocji na pewno nie zabraknie!

Materiał powstał we współpracy z TVP.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.