Eurowizja 2018: Wielka Brytania - SuRie
Fot. Instagram @surieofficial, @rosswgamble
O TYM SIĘ MÓWI

Fatalna wpadka w finale Eurowizji! Przerwano występ jednej z uczestniczek

Surie z Wielkiej Brytanii nie kryła rozczarowania

Konrad Szczęsny 12 maja 2018 22:16
Eurowizja 2018: Wielka Brytania - SuRie
Fot. Instagram @surieofficial, @rosswgamble

Tego nikt się nie spodziewał! We właśnie transmitowanym na cały świat finale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji doszło do koszmarnej wpadki. Występ reprezentantki Wielkiej Brytanii, Surie, został przerwany przez intruza, który wtargnął niespodziewanie na scenę! 

Wpadka w trakcie występu Surie z Wielkiej Brytanii na Eurowizji. Intruz wtargnął na scenę

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja Eurowizji przejdzie do historii nie tylko ze względu na dobry poziom prezentowanych w konkursie piosenek, lecz także wpadkę, jaka miała miejsce w trakcie występu reprezentantki Wielkiej Brytanii, Surie. W połowie jej prezentacji na scenę wtargnął intruz, który wyrwał wokalistce mikrofon i wykrzyczał: „For the Nazis of the UK media, we demand freedom” [Do nazistów z brytyjskich mediów: domagamy się wolności - tłum. red.].

Co prawda od razu po tym zdarzeniu został schwytany przez ochronę, zaś wokalistka dokończyła konkursowy występ, ale pozostawiło to duży niesmak tym bardziej, że... prawdopodobnie już wcześniej intruz ten dopuścił się podobnego występku! [AKTUALIZACJA]

Eurowizja 2018: Jimmy Jump przerwał występ Surie z Wielkiej Brytanii?

Początkowo spekulowano, że owym intruzem jest nie kto inny a Jimmy Jump, kataloński agent nieruchomości, który słynie z przerywania różnych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, między innymi rozgrywek sportowych. Po raz pierwszy wbiegł na murawę w trakcie pożegnalnego meczu Abelardo na Camp Nou w 2002. 

Dwa lata później, w trakcie Euro, uczynił to ponownie, w trakcie finałowego meczu między Portugalią i Grecją. Do dziś uznawane jest to za jego najsłynniejsze wtargnięcie, biorąc pod uwagę masowe wydarzenia sportowo-kulturalne.

Jimmy Jump przerwał również występ uczestnika Eurowizji w 2010 roku, gdy na scenie występował reprezentant Hiszpanii, Daniel Diges. Wówczas Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że wokalista zaprezentuje się po raz drugi.

Eurowizja 2018: Dr ACactivism przerwał występ Surie z Wielkiej Brytanii

Okazuje się jednak, że tożsamość mężczyzny podano początkowo błędnie. Intruzem okazał się bowiem Dr Acactivism, znany także pod pseudonimem Dr. A.C. Jak podają brytyjskie media, w tym roku zakłócił również galę National Television Awards, mając na sobie koszulkę, będącą reklamą jego e-booka Ten Original Qualities That One Needs to Change The World: Art, Ideas and Creativity. Mówi się również, że jest on samozwańczym aktywistą, raperem, buntownikiem i anarchistą, który m.in. próbował rok temu przerwać finał brytyjskiego The Voice.

Eurowizja 2018: wpadka w trakcie występu Surie. Dlaczego reprezentantka Wielkiej Brytanii nie powtórzyła występu

Co ciekawe, zgodnie z komunikatem, który przekazało EBU, w którym potwierdzono, że Dr ACactivism został aresztowany, brytyjska telewizja BBC nie przyjęła propozycji powtórzenia występu, ponieważ stwierdzono, że Surie doskonale poradziła sobie w trakcie pierwszego z nich i świetnie wybrnęła z wpadki organizatorów. Fani Eurowizji nie ukrywają, że cała sprawa wydaje się dosyć dziwna, gdyż zazwyczaj krajowe delegacje same zabiegają w takich sytuacjach o to, by występ został powtórzony.  

Przerwano występ Surie z Wielkiej Brytanii na Eurowizji
Fot. East News

Przerwano występ Surie z Wielkiej Brytanii na Eurowizji
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.