Rodzina zmarłego muzyka wydała w tej sprawie oświadczenie

Konrad Szczęsny 23 maja 2018 15:58

Kochały go miliony, ale czuł się samotny i nieszczęśliwy. Tim Bergling, ukrywający się za pseudonimem Avicii, targnął się na życie 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu, Muskacie. Jego najbliższym i fanom trudno było pogodzić się z tym, że 28-latek podjął tak radykalną decyzję. Choć od śmierci twórcy hitów, takich jak Wake me up czy Levels minął miesiąc, wciąż nie pochowano jego ciała. Rodzina w najnowszym oświadczeniu, opublikowanym na łamach portalu Billboard, podała więcej informacji na ten temat.

Dlaczego DJ Avicii wciąż nie został pochowany?

Wszystkiemu winne są zapewne czynności procesowe i konieczność przeprowadzenia przez biegłych odpowiednich ekspertyz. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Avicii zmarł w Omanie, z daleka od swojego rodzinnego kraju. Dopełnienie formalności związanych z transportem ciała miały w tym wypadku duże znaczenie.

Po ponad miesiącu od śmierci artysty, rodzina Tima Berglinga wystosowała oficjalne oświadczenie na łamach portalu Billboard, w którym poinformowała, jak będą wyglądały uroczystości pogrzebowe muzyka.

Rodzina DJa Avicii o pogrzebie artysty

„Było wiele zapytań dotyczących uroczystości pogrzebowej Tima Berglinga, znanego fanom muzyki jako Avicii. Rodzina Bergling potwierdza, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny i odbędzie się w obecności najbliższych Tima. Media są proszone o uszanowanie tej decyzji. W tej sprawie nie pojawią się żadne dalsze informacje”, podkreślili bliscy DJa.

Tym samym ani data, ani miejsce pochówku muzyka nie zostały ujawnione.

Przyczyny śmierci DJa Avicii

Zarówno rodzina, jak i śledczy potwierdzili, że bezpośrednią przyczyną śmierci muzyka było samobójstwo. DJ Avicii, według informacji amerykańskich mediów, podciął sobie żyły, używając do tego kawałków szkła. Jego ciało został odnalezione w pokoju hotelowym.  

1/5
Avicii był w sekretnym związku z modelką Terezą Kacerovą. Kim jest
Copyright @Instagram @terezakacerova
1/5

Tim Bergling, ukrywający się pod pseudonimem Avicii, miał w chwili śmierci zaledwie 28 lat. Choć media nie miały o tym pojęcia, muzyk był związany z Czeszką Terezą Kacerovą. Opiekował się również jej synkiem.

2/5
Avicii był w sekretnym związku z modelką Terezą Kacerovą. Kim jest
Copyright @Instagram @terezakacerova
2/5

Tim Bergling, ukrywający się pod pseudonimem Avicii, chronił swoją prywatność. Najbardziej cenił chwile spędzone w gronie w najbliższych.

3/5
Avicii był w sekretnym związku z modelką Terezą Kacerovą. Kim jest
Copyright @Instagram @terezakacerova
3/5

Tim Bergling, ukrywający się pod pseudonimem Avicii, wylansował takie hity, jak Wake me up czy Levels.

4/5
Avicii był w sekretnym związku z modelką Terezą Kacerovą. Kim jest
Copyright @Instagram @terezakacerova
4/5

Tim Bergling, ukrywający się pod pseudonimem Avicii, zdecydował się jednak w 2016 roku zawiesić karierę. Za tą decyzją stały problemy i fobie muzyka, związane z występami na żywo.

5/5
Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Copyright @Facebook @Avicii
5/5

Tim Bergling, ukrywający się pod pseudonimem Avicii, wielokrotnie powtarzał współpracownikom, że presja związana z publicznymi występami sprawi, że „któregoś dnia przez to umrze”.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.