Anna Dąbrowska
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

„Nie spodziewałam się, że posiadając dzieci ma się tak mało czasu”.Kontrowersyjne słowa Ani Dąbrowskiej o macierzyństwie

Olga Figaszewska 21 lutego 2017 21:15
Anna Dąbrowska
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna Dąbrowska ostatnią płytę zatytułowała właśnie „Dla naiwnych marzycieli” i śpiewa na niej o trudnych relacjach wybaczaniu, nadziei i marzeniach. Znów o niej usłyszeliśmy za sprawą wywiadu, którego udzieliła w sobotę „Dzień Dobry TVN”. Artystka promowała najnowsza piosenkę napisaną do filmu „Porady na zdrady”. Przy okazji opowiedziała o trudnych momentach samotnego macierzyństwa i życiu prywatnym. Co zdradziła?

 

Zobacz też: Dojrzała? Anna Dąbrowska kończy 36 lat. Co mówi o rodzicielstwie, miłości i przyjemnościach?

 

Anna Dąbrowska o rodzicielstwie w „Dzień Dobry TVN”

Ania Dąbrowska po rozwodzie swój czas dzieli między muzykę, a opiekę nad pięcioletnim synem Stanisławem i trzyletnią córką Melanią. Artystka w rozmowie przyznała, że znajduje czas na pracę twórczą, a samotne macierzyństwo wiele ją kosztuje. W końcu dzieci wymagają ciągłej uwagi.

 

Nie spodziewałam się, że posiadając dzieci ma się tak mało czasu, na wszystkie inne rzeczy, szczególnie na pracę twórczą. Kiedy to, nie da się wziąć 5 minut wolnego i teraz napisać piosenkę. Trzeba czekać na wenę i inspirację. Wyznaczam sobie czas kiedy przyjeżdża moja mama i zajmuje się maluchami. Wtedy zamykam się w studio” — wyznała Kindze Rusin.

 

Artystka jak każda matka ,boryka się z tymi samymi problemami rodzicielstwa. Nie ma niani. Dzieciom chce poświęcać jak najwięcej swojego wolnego czasu. „Ten czas, który poświęca się w życiu dzieciom jest tylko raz” - dodała Ania.

 

Polecamy też: „Mam taki etap w życiu, że znowu chciałabym uwierzyć w miłość”. Ania Dąbrowska o rozwodzie, związkach i miłości.

 

Anna Dąbrowska o dzieciach w VIVIE!

W 2016 roku w wywiadzie dla VIVY! Ania Dąbrowska powiedziała, że dziecko jest dla kobiety formą zmiany tożsamości. Musimy tę tożsamość zbudować od nowa. A każdy rozłam tożsamości boli, bo nagle nie jesteśmy już tą samą osobą".  Wyznała, że zmiany, wywołane narodzinami syna to „była terapia szokowa”. Macierzyństwo sprawia, że świat zmienia się bezpowrotnie.

 

„Każda matka to rozumie. Z drugim dzieckiem już się tak nie cackasz. Wiesz, co cię czeka. Ta świadomość sprawia, że od początku jest w tym większa radość. Mam oczywiście nadzieję, że byłam na tyle dojrzała, że nie dałam mojemu pierwszemu dziecku odczuć, że coś jest nie tak. I nie wylewałam na niego swojego żalu i frustracji. Przy Meli tej frustracji było po prostu dużo mniej. Wszystko przebiegło sprawniej, lepiej i szybciej” - powiedziała w wywiadzie dla VIVY!.

 

Polecamy też: "Dziecko jest dla kobiety formą zmiany tożsamości". Ania Dąbrowska szczerze o macierzyństwie.

 

Jaką mamą jest Ania Dąbrowska?

 

„Myślę, że jestem łagodnym rodzicem, ale oczekuję szacunku. Jak mi coś przeszkadza w zachowaniu dziecka, nie manipuluję nim, tylko tłumaczę i oczekuję, że ono to zrozumie. Ale pozwalam dzieciom na dużo wolności. Wychodzę z założenia, że dziecko nie chce zrobić sobie krzywdy. Nie bronię dzieci na siłę jakby świat był jednym wielkim niebezpieczeństwem. Wkraczam tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Chciałabym, żeby moje dzieci były sobą, nie nauczyły się udawania, bo to zostaje na całe życie” - powiedziała w wywiadzie.


Ania Dąbrowska uważa, że dzieci dają kobiecie poczucie wolności:

„To prawda. Gdybym nie miała dzieci, ciążyłoby mi to, że ich nie mam, a tak mogę się wyluzować. Jestem trochę facetem. Mama mówi: „Jak kobieta ma dzieci, to mężczyźni patrzą na nią inaczej. Ma u nich mniejsze szanse”. Uważam, że to jest małomiasteczkowe podejście. Pokłosie przeszłości, kiedy wchodzenie w związki z kimś, kto jest po rozwodzie i ma dzieci, było mezaliansem. Jeśli facet pragnie wyłącznie kobiety bez dzieci, to znaczy, że jest bezwartościowym gościem”.

 

Zobacz też: „Nie wydaję już na bzdety”. Ania Dąbrowska o pieniądzach i dojrzałości. Ile ją kosztuje samotne macierzyństwo?

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?