WSPOMNIENIE

Król występów na żywo, ofiara AIDS, autor hitu wszech czasów!

27 lat temu zmarł Freddie Mercury

Konrad Szczęsny 24 listopada 2018 11:50

27 lat temu w Londynie zmarł Freddie Mercury. Lider grupy Queen był jedną z pierwszych znanych ofiar AIDS. Skandalista? Geniusz? Wizjoner? Kim był naprawdę pochodzący z Zanzibaru wokalista? Sprawdźcie, czego o nim nie wiecie!

Historia Freddiego Mercuryego

Freddie Mercury urodził się 5 września 1946 r. w Stone Town na Zanzibarze. Był nie tylko muzykiem oraz wokalistą, lecz także autorem tekstów, a przede wszystkim charyzmatycznym frontmanem brytyjskiej grupy Queen, która przeszła do historii rocka, zaś sam Freddie w wielu plebiscytach uznawanych jest za genialnego twórcę i najlepszego wokalistę w historii muzyki. Z kolei Bohemian Rhapsody po dziś dzień uznawany jest za jeden z najbardziej kultowych, znaczących i ważnych utworów, biorąc pod uwagę rozwój współczesnej muzyki rozrywkowej.

Jego życiorys skrywa liczne ciekawostki. Apodyktyczny, humorzasty, nie stroniący od imprez oraz narkotyków. Jaka jest prawdziwa twarz Freddiego Mercuryego? Jakie tajemnica skrywa jego życiorys? 

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.