ABBA
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MUZYKI

Nowe utwory po ponad trzydziestu latach. Zespół ABBA powraca do studia! 

Członek bandu zdradza szczegóły!

Gabriela Czernecka 5 lutego 2020 13:45
ABBA
Fot. Getty Images

Dla fanów muzyki ABBY 2020 rok rozpoczyna się w wielkim stylu. Zespół właśnie ogłosił, że po ponad 30 latach przerwy powraca do studia. O wznowieniu działalności kultowej grupy ze Szwecji mówiło się już od kilku lat, ale dopiero teraz jeden z członków zespołu zdecydował się zdradzić więcej szczegółów na ten temat. Będą nowe piosenki, a co z albumem?

ABBA 2020 - zespół nagra nowe utwory

Benny Andersson, współtwórca ABBY i współautor wszystkich tekstów do utworów, udzielił krótkiego wywiadu dla serwisu ABBAtalk. W rozmowie z dziennikarzem przyznał, że zespół przygotowuje się do wydania kilku nowych piosenek i niewykluczone, że fani zespołu jeszcze w tym roku będą mieli okazję ich posłuchać.

Zespół ABBA
Fot. East News

„Nowe utwory ukażą się w 2020 roku. Sądzę, że już po wakacjach, ale niczego nie obiecuję. Jeśli to ja miałbym decydować, to byłby to wrzesień, ale nie mogę podjąć tej decyzji sam. Do tego jednak dążymy”, powiedział muzyk Benny Andersson.

Czy to oznacza, że zespół planuje wydać także nowy album? Jak na razie te informacje nie zostały potwierdzone. Wiele wskazuje na to, że 2020 roku ukażą się dwie nowe piosenki ABBY, o których mówiło się już w zeszłym roku. Najprawdopodobniej będą zatytułowane „I Still Have Faith In You” i „Don't Shut Me Down”.  

Co ciekawe, plotki o powrocie ABBY pojawiły się już w 2019 roku, kiedy to ruszyła trasa ABBA: Super Troupers 2019, wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości. „To idealny pomysł. Możemy być na scenie, kiedy jestem w domu wyprowadzając psy. Jeśli to będzie naprawdę działać, to pewnie wielu artystów będzie chciało zrobić to samo, nawet artyści, który są wciąż młodzi i wciąż koncertują. To bardzo interesujący projekt”, zachwalał Benny Andersson w rozmowie z australijskim Herald Sun. W trakcie światowego tournee wykorzystano oryginalne nagrania ABBY z koncertów w Australii z 1977 roku. „Wszystko będzie jak na prawdziwym koncercie - z zespołem grającym na żywo, z chórkami śpiewanymi na żywo i znakomitą oprawą świateł i dźwięku”, opowiadał wówczas Andersson.

Zespół ABBA
Fot. Getty Images

Z tej okazji muzycy weszli do studia, a ich spotkanie było tak wspaniałym i podniosłym wydarzeniem, że artyści zdecydowali stworzyć nowy materiał. „Powrót do studia był niesamowity. Czuliśmy się, jakbyśmy nigdy stamtąd nie wychodzili” powiedział Björn Ulvaeus w wywiadzie dla London’s Telegraph.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, nowe piosenki ABBY usłyszymy już we wrześniu. Przypomnijmy, że zespół powstał w 1972 roku, a jego założycielami są: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. To właśnie od pierwszych liter ich imion stworzono nazwę zespołu ABBA. Choć grali ze sobą przez zaledwie dziesięć lat, to ich utwory nadal grane są przez największe stacje radiowe na świecie. Nic dziwnego, że powrót ABBY cieszy się tak wielkim rozgłosem. Nowe piosenki zespołu ukażą się jeszcze w tym roku. Czekamy z niecierpliwością!  

Zespół ABBA
Fot. Getty Images

Zespół ABBA
Fot. Getty Images

TAGI #Abba #muzyka

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.