Metallica
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Metallica zachwyciła fanów perfekcyjnym wykonaniem utworu Niemena!

To nie wszystko!

Ksenia Krasko 23 sierpnia 2019 20:58
Metallica
Fot. East News

Koncert kultowego zespołu Metallica na Stadionie Narodowym obejrzało blisko 60 tysięcy osób! Każdy występ „starych wyjadaczy” sceny rockowej to prawdziwie widowiskowe wydarzenie, na które zjeżdżają się fani z całego świata. Muzycy zawsze okazują szacunek miejscu, w którym właśnie grają: gitarzysta Kirk Hammett i basista Robert Trujillo wybierają specjalny utwór, który podbija serca mieszkańców. Tym razem nie było inaczej!

Metallica na Stadionie Narodowym: Sen o Warszawie Niemena

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Metallica śpiewa polski utwór na koncercie, ponieważ na zeszłorocznym koncercie w Krakowie wykonali Wehikuł czasu Dżemu. Jednak zespół przygotował wyjątkową niespodziankę dla fanów ze stolicy! Muzycy wykonali cover legendarnej piosenki Czesława Niemena Sen o Warszawie. Utwór został odśpiewany razem z publicznością, co tylko spotęgowało niesamowite wrażenia. Posłuchajcie...

Perfekcyjne wykonanie umownego hymnu Warszawy to nie wszystko. Członkowie zespołu znani są z tego, że często pomagają potrzebującym i angażują się w akcje społeczne oraz charytatywne. Z tego powodu nikogo nie dziwi fakt, że spotkali się z przedstawicielami hospicjum dla dzieci.

„Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 złotych”, czytamy w oficjalnym komunikacie Fundacji. „Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy”, brzmi oświadczenie.

Metallica powstała na początku lat 80., kiedy wokalista i gitarzysta James Hetfield poznał się z perkusistą Larsem Ulrichem. Debiutancki album Kill'Em All wydano w 1983 roku. Trzy lata później świat usłyszał płytę Master of Puppets, która znajduje się na liście 100 najważniejszych płyt wszech czasów według magazynu Time. Występ na Stadionie Narodowym w Warszawie to dwunasty koncert zespołu w Polsce. 

zespół Metallica
Fot. Ross Halfin Photography

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?