Film Men in Black: International
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Men in Black: International. Bez Willa Smitha, ale z Thorem i Walkirią

W kinach od 14 czerwca

Łukasz Kaliński 5 czerwca 2019 12:44
Film Men in Black: International
Fot. Materiały prasowe

Siedem lat po premierze Facetów w czerni 3, nieustraszeni pogromcy kosmitów powracają. W obsadzie próżno jednak szukać gwiazdora poprzednich części serii Willa Smitha. Tym razem czarny garnitur ubierze popularny Thor – Chris Hemsworth. Partneruje mu inna koleżanka z planu Avengersów: Walkiria Tessa Thompson. Ze starej obsady ponownie zobaczymy Emmę Thompson w roli agentki O, szefowej amerykańskiego oddziału Men in Black. Men in Black: International w kinach od 14 czerwca.

„Men in Black: International”. Opis fabuły

Jednostki Men in Black są już na całym świecie, by powstrzymać kolejne szumowiny z kosmosu. Doświadczony agent H (Chris Hemsworth) i zdeterminowana, początkująca agentka M (Tessa Thompson) zostają połączeni w parę. Jego doświadczenie i jej upór mogą być naprawdę skuteczne. Na Ziemi pojawia się nowy obcy, który może przybrać dowolną formę, nawet wcielić się w agenta MIB. Dlatego, by ocalić świat i agencję, współpraca agentów H i M musi być naprawdę skuteczna.

W oparciu o założenie, że między nami, ludźmi, żyją obcy z innych galaktyk, Men in Black Interantional to zupełnie nowi agenci, nowe przygody, miejsca i obcy, wreszcie – nowa, skuteczniejsza broń. (opis dystrybutora)

O filmie „Men in Black: International”

– Znajdujemy się w tym samym uniwersum, ale akcja nie ogranicza się już do Nowego Jorku, gdzie działy się wydarzenia z trzech poprzednich części serii – mówi Walter F. Parkers, producent filmu Men in Black: International, przybliżając jego założenia. Podobnie jak i w poprzednich częściach serii, bohaterami filmu są członkowie tajnej, rządowej agencji, która jako pierwsza nawiązała kontakt z przybyszami z innych planet. Do ich obowiązków należy kontrola obcych przebywających na Ziemi i trzymanie ich obecności w tajemnicy przed opinią publiczną. Wyposażeni są w najbardziej nowoczesną broń z neurolizatorem na czele. Urządzeniem służącym do wymazywania pamięci. – Zgodnie z tytułem, Men in Black są dziś bardziej International. Przed agentem H i agentką M wyzwanie, jakie jeszcze przez MIB nie stało. To największa i najtrudniejsza misja – kontynuuje Parkes. – Ten film jest bardzo, powiedziałbym, „globalny”. Akcja przenosi się z Londynu do Marrakeszu, stamtąd do Włoch, później do Paryża. W ogóle wszystkiego tu więcej – humoru, science fiction, akcji – dodaje Hemsworth.

Zwiastun filmu „Men in Black: International”

– M i H są różni jak dzień i noc – mówi Tessa Thompson – To serce naprzeciw rozumu. W jakimś więc sensie uzupełniają się, ale najpierw muszą się dotrzeć. Wtedy współpraca zaczyna przebiegać znakomicie - dodaje. Postać Molly graną przez Thompson poznajemy w dzieciństwie, gdy razem z rodzicami ma kontakt z kosmitami. Udaje jej się uniknąć działania neurolizatora i od tej pory robi wszystko, by poznać prawdę o tajemniczych mężczyznach w czerni i obecności kosmitów na Ziemi. Jej determinacja w poszukiwaniu prawdy daje jej przepustkę do MIB. Już pierwsza wspólna misja świeżo mianowanej agentki M i czarującego H przynosi sprawę, od rozwiązania której zależeć będzie los całej galaktyki.

Partner Molly, agent H, już kiedyś uratował świat. To dodaje mu przekonania o własnej wartości. – H czuje się teraz bardzo pewny siebie, uważa, że powinien już pracować pod własnym nadzorem, sam być sobie szefem – mówi Chris Hemsworth – Można powiedzieć, że ma fioła na swoim punkcie, jest pyszałkowaty, chętnie omija wszelkie reguły – wylicza aktor. – Nikt nie wcieliłby się w H lepiej niż Chris – mówi producentka Men in Black: International Laurie MacDonald – Jest charyzmatyczny, ma do siebie dystans, jest zabawny. Ma niezwykły urok, jakiś czar, a do tego świetnie wie, kim jest jego postać.

W obsadzie Men in Black: International znaleźli się jeszcze m.in. Rebecca Ferguson, Rafe Spall, Kumail Nanjiani oraz Liam Neeson, który wciela się w rolę mentora agenta H, szefa londyńskiego oddziału MIB. Film wyreżyserował F. Gary Gray, autor takich filmów jak Piątek, Desperatki, Straight Outta Compton oraz Szybcy i wściekli 8. Men in Black: International w kinach od 14 czerwca. 

Plakat filmu Men in Black: International:

plakat filmu Men in Black International
Fot. United International Pictures/materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…