ZE ŚWIATA FILMU

Maria, królowa Szkotów to pojedynek dwóch silnych kobiet w męskim świecie!

Zobacz polski zwiastun filmu!

Weronika Kostyra 27 listopada 2018 11:30

Maria Stuart (Saoirse Ronan) została królową Francji w wieku zaledwie 16 lat, lecz dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiła się tradycji i nie wyszła ponownie za mąż, lecz wróciła do Szkocji, gdzie objęła tron. Szkocja i Anglia były jednak pod władaniem królowej Elżbiety I (Margot Robbie).

Rozpoczyna się rywalizacja między dwiema silnymi kobietami w męskim świecie. Królowe uważają, że to im należy się tron. Obserwują się nawzajem z lękiem i fascynacją, tocząc podstępną grę, w której stawką są władza i niezależność.

W filmie zobaczymy także aktorów takich jak: Jack Lowden, Joe Alwyn, Martin Compston, Gemma Chan, Ismael Cordova, Ian Hart, Adrian Lester, James McArdle, Brendan Coyle, David Tennant, Guy Pearce. Scenariusz jest adaptacją książki Johna Guya My Heart is My Own: The Life of Mary Queen of Scots. Reżyserem filmu jest Josie Rouke.

Film Maria, królowa Szkotów wejdzie do kin 25 stycznia 2019 roku. 

Film Maria królowa Szkotów
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.