ZE ŚWIATA FILMU

Maria, królowa Szkotów to pojedynek dwóch silnych kobiet w męskim świecie!

Zobacz polski zwiastun filmu!

Weronika Kostyra 27 listopada 2018 11:30

Maria Stuart (Saoirse Ronan) została królową Francji w wieku zaledwie 16 lat, lecz dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiła się tradycji i nie wyszła ponownie za mąż, lecz wróciła do Szkocji, gdzie objęła tron. Szkocja i Anglia były jednak pod władaniem królowej Elżbiety I (Margot Robbie).

Rozpoczyna się rywalizacja między dwiema silnymi kobietami w męskim świecie. Królowe uważają, że to im należy się tron. Obserwują się nawzajem z lękiem i fascynacją, tocząc podstępną grę, w której stawką są władza i niezależność.

W filmie zobaczymy także aktorów takich jak: Jack Lowden, Joe Alwyn, Martin Compston, Gemma Chan, Ismael Cordova, Ian Hart, Adrian Lester, James McArdle, Brendan Coyle, David Tennant, Guy Pearce. Scenariusz jest adaptacją książki Johna Guya My Heart is My Own: The Life of Mary Queen of Scots. Reżyserem filmu jest Josie Rouke.

Film Maria, królowa Szkotów wejdzie do kin 25 stycznia 2019 roku. 

Film Maria królowa Szkotów
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.