książki luty
Fot. VIVA
PEŁNA KULTURA

Kultura! Specjalnie dla Viva.pl - Roman Praszyński poleca

12 lutego 2016 22:19
książki luty
Fot. VIVA

Książki, filmy, muzyka. W rubryce "Pełna kultura" najciekawsze nowości poleca pisarz i dziennikarz "Vivy!", Roman Praszyński.

 

1. Prawdziwe bezdroża! Ekscytujące krajobrazy. Najbardziej niebezpieczny rajd świata, czyli „Mój Dakar. Gra planszowa”. Takiej zabawy jeszcze nie było. Dla dorosłych i dla dzieci. Czeka na ciebie niezwykła podróż!

Wyjątkowa zabawa stworzona przez Jacka Boneckiego, fotografa i podróżnika. Przeniósł na planszę najdłuższy i najbardziej niebezpieczny rajd terenowy na świecie - Dakar.  Wybierasz pojazd - quad, motocykl, samochód osobowy lub samochód ciężarowy - i ruszasz w trasę od Limy przez Peru i Chile aż do Buenos Aires. Podczas rozgrywki zdarzyć się może niemal wszystko, a każdy rzut kostką może przynieść coś zaskakującego. Grę wzbogacają niezwykłe zdjęcia i nauka angielskich słówek. Dzięki aplikacji Tap2C mamy dostęp do zdjęć, materiałów wideo i kuponów rabatowych.

 

„Mój Dakar”. Jacek Bonecki
Fot. Edipresse Polska

„Mój Dakar”. Jacek Bonecki, rekomendacja – Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski. Edipresse Książki 2015.

 

2. Wystawa Polskie miasteczka

Wyjątkowa wystawa dzieł Franka Stelli, nowojorskiego twórcy zaliczanego do czołówki artystów XX wieku. W latach 70. stworzył cykl prac inspirowanych zniszczonymi przez nazistów synagogami z polskich miast. Zatytułował je „Polish Village” – „Polskie miasteczka”. 

 

Frank Stella

 

„Frank Stella i synagogi dawnej Polski”. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 19 lutego – 20 czerwca 2016 r.

 

3. Pomysły na weekend: książki

 
„Star Wars. Przewodnik po galaktyce
Fot. Edipresse Polska

„Star Wars. Przewodnik po galaktyce". Edipresse Polska 2016. 7,99 zł.

Naklejki, plakat oraz kreatywne zadania dla całej rodziny z rebusami, zagadkami i labiryntami. Fakty i ciekawostki o ulubionych bohaterach, kultowych pojazdach i najsłynniejszych planetach ze Star Wars.

 

 

„Morderca bez twarzy” Henning Mankell okładka
Fot. Edipresse Polska

„Morderca bez twarzy”. Henning Mankell. Edipresse Polska 2016. 7,99 zł.

Mistrz szwedzkiego kryminału! Po raz pierwszy w eleganckiej serii, w twardej oprawie przygody komisarza Kurta Wallandera. Premiera 10 lutego, następne co dwa tygodnie.

 

 

„Wakacje w Italii
Fot. Edipresse Polska

„Wakacje w Italii". Nicky Pellegrino. Edipresse Polska 2016.

Seria „Życie jest piękne” to kolekcja powieści obyczajowych dla kobiet o miłości i podróżach. Znudzona? Daj sobie chwilę ekscytacji!

 

 
„Z pamiętnika masażysty
Fot. Edipresse Polska

„Z pamiętnika masażysty". Agnieszka Dydycz. Edipresse Książki 2016. 

Rehabilitant Marcin uzdrawia ciało i duszę. Kocha swoją pracę i synka Jerzyka. Z kobietami jednak mu nie wychodzi. Ale nie poddaje się i wciąż próbuje!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.