Roman Praszyński 20 grudnia 2016 10:15
1/9
Copyright @
1/9

 

Co lubią mężczyźni? I dlaczego to znowu jest seks? Jednak łóżko można wykorzystać też w inny sposób. Dobrze się w nim czyta. Spraw, żeby święty Mikołaj przyniósł coś ciekawego Twojemu mężczyźnie. Wtedy więcej czasu spędzicie pod kołdrą. Na rozgrzewkę podpowiadamy kilka pozycji. Literackich, oczywiście!

 

Polecamy też: Szukasz prezentu dla mężczyzny, który ceni klasykę i rzeczy, które są modne dłużej niż jeden sezon?

2/9
Copyright @
2/9

1. „Istota zła”, Luca D'Andrea, W.A.B.

 

Zobacz też: Wybrałem 14 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!

 

Zło czai się wszędzie. Amerykanin Jeremiasz Salinger walczy z demonami przeszłości. Nie, to demony walczą z nim. Sprawca zbrodni szuka odkupienia, a natyka się na potworność. W górskim wąwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło pradawne i groźne, jak sama Ziemia. Książka stała się przebojem londyńskich Targów Książki. Ponad 30 wydawców z całego świata kupiło prawa do książki przed premierą. Zło nas pociąga. Nie walczmy z tym. Czytanie o złu pod ciepłym kocem to czyste dobro. 

3/9
Copyright @
3/9

2. „Dzielnica występku”, Mario Vargas Llosa, Znak

 

Zobacz też: Wybrałem 14 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!

 

Stary mistrz jeszcze może. Peruwiański pisarz po raz kolejny tworzy zaskakującą, pełną namiętności opowieść z kraju ogarniętego politycznym szaleństwem. Otwierająca książkę bogata scena lesbijskiego seksu zaostrza apetyt na więcej. I dostajemy to w pełni. Życie Quique'a, szanowanego biznesmena, porządnego męża wali się w gruzy przed jego słabość do zakazanych namiętności. Mario Vargas Llosa, mistrz literackiej prowokacji, uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa przed nim świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W "Dzielnicy występku" mieszają się elity i pospólstwo, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.

4/9
Copyright @
4/9

3. „Starman. Człowiek, który spadł na ziemię. David Bowie”, Paul Trynka, SQN

 

Polecamy też: Szukasz prezentu dla mężczyzny, który ceni klasykę i rzeczy, które są modne dłużej niż jeden sezon?

 

David Bowie przeszedł do historii. Muzyka rozrywkowa XX wieku nie istnieje bez niego. Bez jego talentu, ekscentrycznych pomysłów, rozedrganej tożsamości. Człowiek legenda, inspiracja wielu artystów. Trynka napisał żywą i dokładną biografię, pełną smakowitych szczegółów. Skąd wziął się androgyniczny chłopak o wielkim talencie? Jak stworzył swój mit? Był biseksualny czy po prostu lubił orgie? O tym i o wszystkim innym – świadectwo kariery wielkiego człowieka i artysty.

5/9
Copyright @
5/9

4. „Nic nie jest w porządku. Wołyń, moja rodzinna historia”, Krzesimir Dębski, Czerwone i Czarne

 

Zobacz też: „Dowiedzieliśmy się kto ich zabił”. Krzesimir Dębski opowiada VIVIE! o dziadkach zamordowanych podczas Rzezi Wołyńskiej

 

Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa. Kompozytor tak o tym mówi: „11 lipca 1943 r. znam z relacji rodziców, jakbym sam je przeżył. Mama z ojcem uciekli z pogromu, Ukraińcy jednak porwali i zabili mojego dziadka i babcię. PO LATACH POSZUKIWAŃ SPOTKAŁEM ICH MORDERCĘ”.

6/9
Copyright @
6/9

5. „Sekrety ekonomii, czyli ile kosztuje kawa”, Tim Harford, Wydawnictwo Literackie

 

Polecamy też: Każda z tych rzeczy jest wyjątkowa! Przedstawiamy idealne prezenty dla… stylowego gadżeciarza! 

 

Świat jest jak pudełko czekoladek. Skrywa niespodzianki. Ciekawe, ile kosztuje twoja kawa i kto na niej zarabia? Co ukrywają przed nami supermarkety? Dlaczego mafia zajmuje się prowadzeniem legalnych interesów, jak hurtowe pranie odzieży, a uliczne gangi nie? Co spowodowało, że Chiny stały się bogate, a Nepal pozostał biedny? Kto tak naprawdę korzysta na emigracji i jaka jest przyczyna światowego kryzysu? Wreszcie, co mają ze sobą wspólnego piwo, chipsy i globalizacja? Na znane problemy można spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy, a drapacze chmur w Szanghaju oraz kanały w spokojnej i sennej Brugii okazują się mieć duże znaczenie dla współczesnej ekonomii.

7/9
Copyright @
7/9

6. „Jasne oblicze śmierci”, Aleksandra Marinina, W.A.B.

 

Zobacz też: Wybrałem 14 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!

 

Była milicjantka znów nadaje. Aleksandra Marinina odkąd odeszła z moskiewskiej milicji i została pisarką, sprzedała 35 milionów książek na całym świecie. Czytelnicy niecierpliwie czekają na każdą kolejną powieść. Najnowsza ukazała się pod hasłem: „Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości”. Moskwa, lata dziewięćdziesiąte XX wieku - młoda, atrakcyjna dziewczyna została zamordowana, a jej ciało znaleziono na śmietnisku na obrzeżach miasta. Śledczy sądzą, że zabójczynią jest koleżanka denatki, a motyw to zazdrość. Obie kobiety dobrze znały pewnego mężczyznę, Władimira Strelnikowa, człowieka zamożnego i wpływowego. Ten wątek jednak okazuje się mylny. Kolejny podejrzany, który mógł widzieć się z ofiarą tuż przed jej śmiercią, zostaje zatrzymany i choć nie odmawia składania zeznań, nic nie wnosi do dochodzenia. 
Nastia Kamieńska nie ma żadnego punktu zaczepienia, a jej hipotezy - ciągle krążące wokół kwestii obyczajowych - upadają jedna po drugiej. 
Śledztwo utyka w martwym punkcie.

8/9
Copyright @
8/9

7. „Gra w kości Einsteina i kot Schrödingera. Zmagania dwóch geniuszy z mechaniką kwantową i unifikacją fizyki”, Paul Halpern, Prószyński i S-ka

 

Polecamy też: Szukasz prezentu dla mężczyzny, który ceni klasykę i rzeczy, które są modne dłużej niż jeden sezon?

 

Profesor fizyki z filadelfijskiego uniwersytetu o odwiecznej tajemnicy Wszechświata. Czy Wszechświatem rządzi przypadek? Czy Teoria Wszystkiego jest możliwa? Jakkolwiek mechanika kwantowa okazała się słuszna, a próby Einsteina i Schrödingera, by wyjaśnić wszystko, co istnieje, za pomocą jednego, spójnego opisu, spełzły na niczym, Teoria Wszystkiego wciąż pozostaje świętym Graalem fizyków. Także o wielkiej przyjaźni i jeszcze większej rywalizacji dwóch  geniuszy - Einsteina i Schrödingera. Wręcz o wszechświatowej walce  w poszukiwaniu Teorii Wielkiej Unifikacji. 

9/9
Copyright @
9/9

8. „Kuba. Syndrom wyspy”, Krzysztof Jacek Hinz, Dowody na Istnienie

 

Zobacz też: Każda z tych rzeczy jest wyjątkowa! Przedstawiamy idealne prezenty dla… stylowego gadżeciarza! ​

 

Fidel Castro nie żyje. Ale Kuba wciąż trwa w uściskach autokratycznego reżimu. Jaki jest ten świat? Skąd jego wyjątkowa siła istnienia? Dziennikarz i polski dyplomata w Hawanie,  Krzysztof Jacek Hinz, opisuje swój mocny związek z wyspą zwaną niegdyś Perłą Antyli. Swoją miłość i swój ból. Przedstawia w szczegółach świat, którym włada polityka. Pokazuje codzienność ludzi próbujących żyć normalnie. Fidel Castro odszedł, ale idea, aby tworzyć na siłę lepsze światy ma się dobrze. Trudno uciec od skojarzeń. Czytajmy więc ku przestrodze.

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.