Mikołajki już 6 grudnia!

Katarzyna Piątkowska 25 listopada 2018 09:30

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Książka to najlepszy prezent na tę okazję. Idealnie zmieści się pod poduszkę, do buta lub skarpety zawieszonej na kominku, bo w tych miejscach św. Mikołaj zostawia prezenty (oczywiście w zależności od miejsca zamieszkania osoby obdarowywanej). Oto nasz subiektywny wybór, co mogłoby się znaleźć na liście prezentów. Jest więc kryminał (Karuzela), historia polskich służących (Służące do wszystkiego), fińska książka kucharska (Tradycje kulinarne Finlandii) i świetny reportaż (Nie ma).

1/8
Szczepan Twardoch, Królestwo.
Copyright @materiały prasowe
1/8

Szczepan Twardoch, Królestwo, wyd. Literackie.

Druga część „Króla”. O potwornościach wojny. Oczami Ryfki, kochanki Jakuba Szapiry i Dawida, jego syna. Zaskakująca historia. Czy odniesie sukces jak „Król”? Będzie ekranizacja. Prawda do książki wykupił Canal +.

2/8
Magdalena Tomaszewska–Bolałek, Tradycje kulinarne Finlandii.
Copyright @materiały prasowe
2/8

Magdalena Tomaszewska–Bolałek, Tradycje kulinarne Finlandii, wyd. Hanami.

Jak upiec fiński chleb żytni? Jak zrobić zapiekankę ze śledziami? Jeśli chcesz zaskoczyć znajomych nietypowymi potrawami podczas wspólnej kolacji, jak Likapullat, czy Alivenaumann pannukakku, polecamy tę książkę.

3/8
Joanna Kuciel–Frydryszak, Służące do wszystkiego.
Copyright @materiały prasowe
3/8

Joanna Kuciel–Frydryszak, Służące do wszystkiego, wyd. Marginesy.

Polskie „białe niewolnice” – zapomniana grupa kobiet z najniższej warstwy społecznej z pierwszej połowy XX wieku: niedoceniona, wykorzystywana, upokarzana i przemilczana do dziś.

4/8
David Attenborough, Przygody młodego przyrodnika.
Copyright @materiały prasowe
4/8

Dawid Attenborough, Przygody młodego przyrodnika, wyd. Prószyński.

W 1954 roku młody prezenter telewizyjny David Attenborough otrzymał propozycję życia – miał podróżować po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, trudno osiągalnych zwierząt do kolekcji londyńskiego zoo oraz filmować wyprawy dla BBC.

5/8
Mariusz Szczygieł, Nie ma.
Copyright @materiały prasowe
5/8

Mariusz Szczygieł, Nie ma, Fundacja Instytut Reportażu.

Mistrz reportażu zaprasza do rozmów z czeską poetką, ukraińskim żołnierzem, polską księgową, izraelską pisarką i własnym ojcem o tym czego nie ma. Zaprasza Mariusz Szczygieł. My też zapraszamy. Warto.

6/8
Wiesław Myśliwski, Ucho igielne.
Copyright @materiały prasowe
6/8

Wiesław Myśliwski, Ucho igielne, wyd. Znak.

Dwa razy otrzymał nagrodę Nike za swoje powieści. Jego utwory wystawiane są w teatrach i tłumaczone na wiele języków. „Ucho igielne” jest dla każdego, kto chce zadumać się nad ludzkim losem, nad tajemnicą młodości i starości. Piękna literatura.

7/8
Caspar Handerson, Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku.
Copyright @materiały prasowe
7/8

Caspar Handerson, Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku, wyd. Marginesy.

Aksolotl, niesporczak, ksenofiofor, rekin chochlik – na Ziemi żyją tysiące zwierząt, prawdziwych stworzeń, które bardziej zadziwiają, niż wszystko, o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy.

8/8
Paulina Świst, Karuzela
Copyright @materiały prasowe
8/8

Paulina Świst, Karuzela, wyd. Akurat.

Pani prawnik wciąż w wyśmienitej formie pisarskiej. Kto nie wie temu napiszę - Paulina Świst jest adwokatką. Prawdziwą. I pisze książki.  I wie, że wielkie pieniądze budzą wielkie namiętności i pożądanie. Karuzela, to jej najnowsza powieść i zarazem pierwsza część nowej serii. Będzie się działo!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!