Michał Piróg
Fot. Marlena Bielińska MOVE/materiały prasowe
PREMIERA KSIĄŻKI

Takich 12 porad nie udzielił dotąd nikt. Uwaga! Michał Piróg został coachem!

Weronika Bruździak-Gębura 25 października 2016 16:00
Michał Piróg
Fot. Marlena Bielińska MOVE/materiały prasowe

W środę odbędzie się premiera najnowszej książki Michała Piróga - „Wszystko jest po coś”. Na podstawie życiowych doświadczeń autor stworzył katalog dwunastu zasad, które pomogą czytelnikowi dowiedzieć się kim jest i do czego dąży.

 

– To dwanaście rzeczy, o których powinniśmy pamiętać realizując siebie – powiedział Michał Piróg w rozmowie z Viva.pl. Przyznał, że na to pytanie odpowiadał już kilka razy.

 

– Po raz pierwszy kiedy byłem nastolatkiem. Wynikało to po części z przekory - nie chciałem być kimś, kim inni chcieli żebym był. Po drugie, podskórnie wierzyłem, że to jest właśnie moja droga. Po raz kolejny odpowiedziałem sobie na to pytanie cztery lata temu, wchodząc w nowy okres życia. Ale zapewne nie był to ostatni raz, bo te pytania wracają całe życie, chociażby gdy zaczynamy robić nowe rzeczy. Zastanawiamy się, po co je robimy, czy tego chcemy. Musimy traktować siebie samych jak twardy dysk w komputerze. Jeśli nie będziemy go aktualizować, będzie przestarzały albo nie będzie funkcjonował – mówił autor książki „Wszystko jest po coś”.

 

Po godzinach

Michał Piróg prowadzi kolejny sezon programu „Top Model”. Wrócił też do aktorstwa – niebawem zobaczymy go w nowym serialu. Udziela się społecznie - wziął udział w kampanii „XI. Nie porzucaj”. 

Książkę pisał po godzinach.

 

– Wykorzystałem na to dni, kiedy miałem rehabilitować się po operacji. Ale też każdą wolną chwilę: w przerwach między nagraniami, przed nimi, po nich. To była praca 24 godziny na dobę. Materiał zbierałem pół roku. Nie chciałem, żeby książka składała się tylko z moich wyobrażeń na ten temat. Przytaczam wiele badań na temat ludzkiego rozwoju, skonfrontowałem się też z filozofią wschodu – powiedział Michał Piróg.

 

Idź swoją drogą

Recepta na dobre życie Michała Piróga brzmi mniej więcej tak: dowiedz się kim jesteś i czego pragniesz, uwierz w siebie, znajdź inspiracje, dbaj o przyjaźń, rozpoznaj swoich wrogów, nie osądzaj, nie zazdrość, nie bój się, nie rozpamiętuj - działaj, bądź sobą i miej oczy szeroko otwarte.

Ważne jest też to, by iść własną drogą.

 

- W życiu każdego są momenty zwrotne, kiedy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ryzykujemy czy nie. W moim to był coming out czy rezygnacja ze studiów na rzecz tańca, ale u każdego to coś innego. To może być pierwszy udany związek. Albo ten nieudany. Pierwsze wakacje, podczas których obudzi się w nas chęć odkrywania świata. Nie warto iść czyjąś wydeptaną ścieżką, każdy powinien odkryć swoją drogę. Nie da się przeżyć życia powielając kalki ze sprawdzonych scenariuszy powiedział tancerz.

 

Nie rozpamiętuj

Zdaniem Michała Piróga dopiero wtedy, gdy przestaniemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy i znajdziemy odpowiedź na pytanie co jest dla nas najważniejsze, będziemy mogli się rozwijać, a co za tym idzie – odnosić sukcesy.

 

– Jeżeli się na coś zdecydowaliśmy, nie warto tego rozgrzebywać. Taką decyzję podjęliśmy, tak potoczyło się nasze życie, a rozpamiętywanie, co by było gdyby, nie ma sensu. Przecież nigdy do tego nie wrócimy. Dlatego warto podążać za intuicją – powiedział Michał Piróg.

 

To druga książka Michała Piróga. Pierwsza - „Chce się żyć” - miała premierę w 2014 roku. Opowiadała o ważnych momentach w życiu tancerza życia – poznawaniu żydowskich korzeni, coming outcie, chorobie z dzieciństwa.

„Wszystko jest po coś” ukaże się na rynku 26 października nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne.

 

Polecamy też: Czy podoba się dziewczynom, ważniejszy jest seks czy porozumienie dusz? Michał Piróg szczerze!​

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.