Marcin Ambroziak książka
Fot. Materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

„Nie jestem Bogiem tylko rzemieślnikiem”. Doktor Marcin Ambroziak zdradził w tej książce sekrety urody gwiazd!

Katarzyna Piątkowska 30 marca 2017 17:45
Marcin Ambroziak książka
Fot. Materiały prasowe

Doktor Marcin Ambroziak, lekarz gwiazd i członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i autor ponad 50 naukowych publikacji właśnie wydał książkę „Piękno bez tajemnic. Przewodnik po medycynie estetycznej”.

Medycyna estetyczna wychodzi z podziemia

Przy okazji wyznał, że przez ponad 20 lat lekarskiej praktyki zdarzało się, że szedł na imprezę i nikt z nim nie rozmawiał. Dlaczego? Kiedyś przyznanie się do znajomości z nim oznaczało przyznanie się do poprawiania urody. „I co z tego?” pomyślicie. Teraz, jak mówi Ambroziak, medycyna estetyczna wyszła z podziemia. Korzystanie z jej dobrodziejstw jest na porządku dziennym. A jeszcze dwadzieścia lat temu była tematem tabu. 

Dzisiaj też zdarza się, że lekarze są krytykowani, bo „przedobrzyli”. Doktor Ambroziak jest dyplomatą: „Jak każdy specjalista medycyny estetycznej mam trochę pacjentek, których wygląd jest przerysowany. A jednak jest im z tym dobrze. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś chce tak wyglądać, to nie mogę mu tego zabronić. Nie mnie oceniać. Nie jestem Bogiem tylko rzemieślnikiem. Owszem, mogę wyrazić swoje zdanie na temat np. zbyt dużych ust danej pacjentki, ale jeśli nadal będzie ona chciała jeszcze bardziej je powiększyć, to wykonam zabieg. Decyzja należy do niej”.

Przewodnik doktora Marcina Ambroziaka

Jeśli więc nie chcesz przedobrzyć, ale chcesz wyglądać dobrze, zanim trafisz do gabinetu medycyny estetycznej, możesz skorzystać z „Przewodnika” doktora Ambroziaka i sprawdzić co oznaczają nazwy
„dolina łez”, „linie marionetki”, „chomiki”, „Fraxel” czy „dermaroller” i jakie zabiegi będą dla ciebie najlepsze. 

„Być może zabrzmi to trywialnie, ale jeśli chcesz młodo wyglądać, naprawdę liczą się podstawy. Czyli to, jak żyjesz. Najlepszy zabieg nie pomoże, jeśli kochasz się opalać, dzień zaczynasz od papierosa, a na osiem godzin snu pozwalasz sobie tylko na wakacjach. Serio. Oczywiście łatwiej jest przyjść do lekarza i zapłacić za zabieg, niż samemu wziąć się w garść i coś zmienić. Ale wiem, że dużo ważniejszy niż wszystkie pilingi świata jest higieniczny styl życia. Jeśli nasze posiłki będą zdrowe i wyśpimy się, to będziemy wyglądali dobrze. Teoretycznie proste”.

Teoretycznie, bo wiemy dobrze jak jest w praktyce. Żyjemy w wielkim pędzie i stresie, co odbija się na naszym wyglądzie. Ta książka jest więc podpowiedzią co i jak zrobić, żebyśmy byli zadowoleni ze swojego wyglądu. 


Na jakie zabiegi udać się, żeby sprawić, by skóra szybciej się regenerowała? Doktor Ambroziak poleca mezoterapię, skinboostery, dermaroller, laser frakcyjny, czy skoncentrowane ultradźwięki. Spokojnie - to tylko nazwy zabiegów. W „Przewodniku…” znajdziecie dokładne opisy na czym polegają, jakie są ich wady i zalety. Doktor Marcin Ambroziak pisze też o zabiegach przeszczepiania tkanki tłuszczowej, skutecznych sposobach na zmarszczki mimiczne i pogłębione, zabiegach na okolice oczu, sposoby na chomiczki i drugi podbródek, szyję, na ponętne usta, i na problem, z którym zmagają się miliony kobiet na całym świecie, czyli cellulit i co zrobić, gdy po ciąży twoje ciało nie jest idealne. Porusza też problemy związane z ginekologią estetyczną. Część książki poświęcona jest mężczyznom. Mniejsza, bo doktor Ambroziak uważa, że mężczyźni pod względem starzenia mają lepiej

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na to, by w każdym momencie życia wyglądać dobrze, a nawet lepiej, niż wskazywałaby na to metryka. W tej książce zdradzę na to sprawdzone sposoby, czyli te, w które absolutnie wierzę”


„Piękno bez tajemnic” to pierwszy tak kompleksowy poradnik przyjazny każdemu, kto chce zapoznać się ze skomplikowanymi procedurami medycznymi i z lekarską terminologią. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?