KULTURA

Polka napisała niezwykłą książkę o tajemnicach współczesnego Tokio!

Poznaj sekrety najbardziej zaskakującego miasta na świecie!

Marcin Brzeziński 6 kwietnia 2019 16:29
Książka "Tokio Lifestyle Book" Aleksandra Janiec, Znak
Fot. Materiały prasowe, Kisshomaru Shimamura

Polka Aleksandra Janiec napisała niezwykłą książkę o Tokio! Dowiemy się z niej między innymi, co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych? Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki? Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców? Autorka odpowiada na te i inne pytania, pokazując Japonię, jakiej nie znamy. Zdradza DNA najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Kim jest autorka książki Aleksandra Daniec?

Aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód, słyszymy często. Wie to najlepiej autorka książki Tokio Lifestyle Book Aleksandra Janiec. Zdobywała doświadczenie z zakresu promocji marek luksusowych w tokijskiej agencji RCKT, gdzie asystowała przy produkcjach dla Vogue Japan, Tokyo Fashion Week i domów towarowych Parco i Tokyo Midtown. Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio, tworzy strategie łączące świat designu, technologii i komunikacji wizualnej.

Aleksandra Janiec, „Tokio Lifestyle Book”, Znak.

Książka
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcia z książki „Tokio Lifestyle Book”.

Książka
Fot. Kisshomaru Shimamura.

Książka
Fot. Kisshomaru Shimamura.

Wideo

Podjęliśmy wyzwanie #1TBChallenge!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.