Książka "Tokio Lifestyle Book" Aleksandra Janiec, Znak
Fot. Materiały prasowe, Kisshomaru Shimamura
KULTURA

Polka napisała niezwykłą książkę o tajemnicach współczesnego Tokio!

Poznaj sekrety najbardziej zaskakującego miasta na świecie!

Marcin Brzeziński 6 kwietnia 2019 16:29
Książka "Tokio Lifestyle Book" Aleksandra Janiec, Znak
Fot. Materiały prasowe, Kisshomaru Shimamura

Polka Aleksandra Janiec napisała niezwykłą książkę o Tokio! Dowiemy się z niej między innymi, co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych? Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki? Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców? Autorka odpowiada na te i inne pytania, pokazując Japonię, jakiej nie znamy. Zdradza DNA najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Kim jest autorka książki Aleksandra Daniec?

Aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód, słyszymy często. Wie to najlepiej autorka książki Tokio Lifestyle Book Aleksandra Janiec. Zdobywała doświadczenie z zakresu promocji marek luksusowych w tokijskiej agencji RCKT, gdzie asystowała przy produkcjach dla Vogue Japan, Tokyo Fashion Week i domów towarowych Parco i Tokyo Midtown. Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio, tworzy strategie łączące świat designu, technologii i komunikacji wizualnej.

Aleksandra Janiec, „Tokio Lifestyle Book”, Znak.

Książka
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcia z książki „Tokio Lifestyle Book”.

Książka
Fot. Kisshomaru Shimamura.

Książka
Fot. Kisshomaru Shimamura.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…