Katarzyna Puzyńska
Fot. instagram
VIVA! Tylko u nas

Dużo morderstw czyli o nowej książce Katarzyny Puzyńskiej "Czarne narcyzy"

Katarzyna Piątkowska 14 czerwca 2017 14:30
Katarzyna Puzyńska
Fot. instagram

Co się może wydarzyć kiedy pani psycholog zabiera się za pisanie kryminałów? 

Może powstać znakomita seria książek o policjantach z małego Lipowa położonego gdzieś w okolicach Brodnicy.

Wymyśleni przez Katarzynę Puzyńską Daniel Podgórski, Weronika Nowakowska, Klementyna Kopp podbili serca polskich czytelników, którzy twierdzą, że te książki mają dwie wady. Pierwszą, że się bardzo szybko kończą i drugą, że trzeba długo czekać na kolejną część. 

Ósma część

Co prawda autorka ma naprawdę niezłe tempo, bo właśnie miała premierę ósma część przygód policjantów „Czarne narcyzy”. Ich zagmatwane losy, morderstwa i… diabeł spowodują, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury.

Psycholożka pisarką

Katarzyna Puzyńska porównywana jest do Camilli Lackberg.

„Cieszą mnie te porównania, bo Camilla Lackberg jest jedną z moich ulubionych autorek. To dzięki niej tak naprawdę zaczęłam pisać. Przeczytałam kiedyś wywiad, którego udzieliła. Przyznała się tam, że na początku swojej pisarskiej drogi miała mnóstwo wątpliwości. Zupełnie tak jak ja. Pomyślałam wtedy, że mogę spróbować. Pierwszą książkę „motylka” napisałam w tajemnicy przed wszystkimi. Nawet mój mąż nie wiedział co robię, bo mówiłam mu, że przygotowuję się do zajęć ze studentami”.

Teraz jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek kryminałów. Mówi, że na tym etapie, na którym jest, może sobie pozwolić tylko i wyłącznie na pisanie. Nie musi już pracować na uczelni, choć bardzo to lubiła. 

Prawa do serii o Lipowie sprzedano do 20 krajów świata. „Motylek” właśnie ukazał się w Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych. 

I na szczęście dodaje:

„Bardzo lubię moich bohaterów, więc kilka części na pewno jeszcze powstanie”.  

TAGI #książka

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.