O pasji Karoliny Ferenstein–Kraśko i jej książce „Konie. Pasja od pokoleń”

Katarzyna Piątkowska 21 lutego 2018 16:30

Ten dzień, 21 lutego 2018 roku, Karolina Ferenstein–Kraśko zapamięta na długo. Nie! nic strasznego się nie stało, choć ona określa go jednym słowem „rzeźnia”! „Dzisiaj jest ten dzień kiedy premierę ma moja książka, a wieczorem jest premiera pierwszego docinka programu Agent - Gwiazdy 3”, opowiada mi w biegu pomiędzy spotkaniami.

Konie wielka pasja

„O czym jest moja książka? O pasji, która w mojej rodzinie objęła już cztery pokolenia, o tym jaką cenę trzeba za nią zapłacić i poradnikiem dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z jeździectwem”, mówi rozentuzjazmowana autorka.

Konie. Pasja od pokoleń powstawała dwa lata. Dokładnie tyle ile lat ma jej córka Lara. Karolina śmieje się, że wtedy, gdy „normalni” rodzice odpoczywają po ciężkim dniu, opiekując się małym dzieckiem, ona pisała. „Dlatego zajęło mi to tyle czasu. Pisałam po nocach, kiedy Lara spała. Mam to szczęście, że moja córka od samego początku przesypiała całe noce. Miałam więc kiedy zająć się pisaniem”, opowiada.

Pisałam ją dwa lata. Długo. Ale pisałam po nocach, kiedy Lara spała.

„Wiesz, jazda konno to fitness, terapia i medytacja w jednym”, zachwala swoją pasję i swoją książkę Karolina.

Gwiazdy o pasji Karoliny

„Jestem z niej bardzo dumna”, mówi Karolina. A co uważają Martyna Wojciechowska i Borys Szyc?

Martyna Wojciechowska: „Najszlachetniejsza dyscyplina sportu, rekreacja, pomysł na aktywne spędzanie czasu albo sposób na życie – jeździć konno można na wiele sposobów. Warto, żeby każdy choć raz spróbował, bo to także nauka empatii i współpracy z żywym stworzeniem, które – tak jak człowiek – może mieć lepsze i gorsze dni.

Jako mama młodej amazonki obserwuję, jak wspaniale ta pasja rozwija moje dziecko. Cieszę się, że na polskim rynku pojawiła się obszerna i napisana przystępnym językiem publikacja o jeździe konno, bo mnie samej brakowało takiej książki, gdy pełna obaw po raz pierwszy prowadziłam moją córkę do stajni. Karolina Ferenstein-Kraśko zaraża dobrą energią, a książkę czyta się jednym tchem!”

Borys Szyc: „Jeździectwo to najpiękniejszy sport świata. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek siedział w siodle. Karolina od lat przyczynia się do propagowania tego sportu, zaraża swoją pasją i miłością do koni setki osób. Mam nadzieję, że dzięki tej książce dotrze do milionów jeszcze nieświadomych. Czytajcie i szybko do stajni!”

Karolina Ferenstein–Kraśko, Konie. Pasja od pokoleń, wyd. Pascal 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.