książki
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Najlepsza książka ubiegłego roku? Zdaniem ponad 100 tys. Polaków to...

Marcin Marczak 21 lutego 2017 18:15
książki
Fot. materiały prasowe

Lubimyczytac.pl, popularny portal dla miłośników literatury organizuje wielki plebiscyt na „Książkę Roku 2016”.

 

- Uważam, że polski czytelnik jest bardzo wyrafinowany i gotowy na wyzwania i wcale nie musi dostawać takiej samej powieści za każdym razem, tak jak kanapki z McDonalda – mówiła ulubiona pisarka Polaków, Katarzyna Bonda w rozmowie z viva.pl
 

I najwyraźniej miała rację. Dowodem tego frekwencja w konkursie już po raz drugi organizowanym przez „Lubimyczytać.pl”. Tylko przez pierwsze dwa tygodnie II edycji plebiscytu głosy w nim oddało ponad 85 tys. osób. To niemal tyle, ile w ubiegłym roku przez cały miesiąc.

 

Dużo jest także książek na które można oddawać głosy. „Lampiony” Katarzyny Bondy konkurują o zaszczytny tytuł „Książki roku 2016” z aż 230 tytułami . Rywalizacja odbywa się w 12 kategoriach: min. literatura piękna, ale także powieść historyczna, czy kryminał.

 

Okazuje się, że mimo alarmistycznych statystyk, według których statystyczny Polak nie przeczytał w ubiegłym roku nawet jednej książki niemało jest wśród nas literackich koneserów.

 

Plebiscyt potrwa do 28 lutego. Głosować można na stronie www.lubimyczytać.pl

 

Polecamy też: Jedni uprawiają seks, inni o nim tylko czytają. Wybraliśmy najlepsze książki o seksie
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.