książki
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Najlepsza książka ubiegłego roku? Zdaniem ponad 100 tys. Polaków to...

Marcin Marczak 21 lutego 2017 18:15
książki
Fot. materiały prasowe

Lubimyczytac.pl, popularny portal dla miłośników literatury organizuje wielki plebiscyt na „Książkę Roku 2016”.

 

- Uważam, że polski czytelnik jest bardzo wyrafinowany i gotowy na wyzwania i wcale nie musi dostawać takiej samej powieści za każdym razem, tak jak kanapki z McDonalda – mówiła ulubiona pisarka Polaków, Katarzyna Bonda w rozmowie z viva.pl
 

I najwyraźniej miała rację. Dowodem tego frekwencja w konkursie już po raz drugi organizowanym przez „Lubimyczytać.pl”. Tylko przez pierwsze dwa tygodnie II edycji plebiscytu głosy w nim oddało ponad 85 tys. osób. To niemal tyle, ile w ubiegłym roku przez cały miesiąc.

 

Dużo jest także książek na które można oddawać głosy. „Lampiony” Katarzyny Bondy konkurują o zaszczytny tytuł „Książki roku 2016” z aż 230 tytułami . Rywalizacja odbywa się w 12 kategoriach: min. literatura piękna, ale także powieść historyczna, czy kryminał.

 

Okazuje się, że mimo alarmistycznych statystyk, według których statystyczny Polak nie przeczytał w ubiegłym roku nawet jednej książki niemało jest wśród nas literackich koneserów.

 

Plebiscyt potrwa do 28 lutego. Głosować można na stronie www.lubimyczytać.pl

 

Polecamy też: Jedni uprawiają seks, inni o nim tylko czytają. Wybraliśmy najlepsze książki o seksie
 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.