PREMIERA KSIĄŻKI

Dr Krzysztof Gojdź: „Wystarczy tylko chwila, a będę o Tobie wiedział więcej niż Twój mąż”

Weronika Bruździak-Gębura 11 grudnia 2016 13:15

W książce „Twoja twarz, twój charakter” dr Krzysztof Gojdź przekonuje, że każda z nas może wyglądać świetnie. Nie wierzysz? Przeczytaj fragmenty!

 

„Spójrz na mnie, a powiem Ci, kim jesteś” - pisze w swojej nowej książce dr Krzysztof Gojdź.

Wystarczy mi tylko chwila, a będę o Tobie wiedział więcej niż Twój mąż czy kochanek. Nie czytam w myślach, czytam z twarzy, bo na niej jest wszystko wypisane: nieprzespane noce, puchary na półce, dni, o których nigdy nie zapomnisz. Zdradza Cię twój nos, usta, kolor oczu, przebarwienia na skórze i przygryzione wargi. Możesz liczyć swoje zmarszczki, jak barany przed snem, lub je pożegnać - zachęca lekarz. I zapewnia, że razem ze sztabem specjalistów odmienił „twarz” przez wszystkie przypadki. Po to, by pokazać pacjentkom co mają robić, aby pozostać pięknymi.

 

Polecamy też: Przez 25 lat fotograf zwany polskim Almodovarem robił zdjęcia znanych kobiet. Zobacz efekt jego prac​

 

„Nie chcę być twórcą twarzy z jednej matrycy” mówi dr Gojdź

Wiele kobiet obawia się zabiegów medycyny estetycznej, bo nie chcą skończyć jak napompowane celebrytki, które wyglądają łudząco podobnie: mają rybie usta i napuchnięte policzki. Dr Krzysztof Gojdź zapewnia, że w jego rękach kobiety mogą czuć się bezpieczne, bo jest przeciwny twarzom „z jednej matrycy”.

 

„To twarz was definiuje, określa, odróżnia od kolejnej tak samo zrobionej kobiety, na której twarzy jest wszystko prócz naturalnego piękna. Do takiego „dbania o siebie” ręki nie przyłożę. Nie chcę być twórcą twarzy z jednej matrycy. Nie namawiam moich pacjentek do botoksu, liftingu czy skalpela, który potrafi zdziałać takie cuda, że „cudo” z tego wychodzi. To nie ja. Ale, na Boga, nie chcę, żebyś z upływem lat więdła i godziła się na wszystko, co czas robi z twoją twarzą! Bądź kobietą świadomą i pewną siebie. Wciągnij brzuch, wypnij piersi i zredukuj swoje kurze łapki, cienie pod oczami, przebarwienia i opadające kąciki ust”.

 

Polecamy też: „Podjęłam walkę o moje dziecko”. Ostatnia rozmowa z siatkarką Agatą Mróz

 

Dr Krzysztof Gojdź: „Żyjemy w czasach kultu młodości i piękna”

„Nie wierzę nikomu, kto mówi, że w nosie ma to, jak wygląda. Żyjemy w czasach kultu młodości i piękna, a to zobowiązuje nie tylko do wypastowanych mokasynów. Twarz nie umie kłamać ani zwodzić. Umie natomiast być okrutnie, do bólu i nieprzyzwoitości, uczciwa. Widać na niej każdy nasz grzeszek, zaniedbanie i niedopracowanie. Gdyby chociaż ta gęba pokazywała tylko rąbek tajemnicy, to pół biedy – niestety, nosimy ją całą na widoku, niczym Księżyc w pełni” – napisał we wstępie dr Krzysztof Gojdź.

 

Dr Krzysztof Gojdź zapewnia jdnak, że nad wszystkim da się zapanować.

„Nawet nad upływem czasu, który najbardziej upodobał sobie niszczyć naszą twarz. Całą resztę można ukryć, odwrócić uwagę od piwnego brzuszka superautem albo przykryć cellulit kreacjami prosto z wybiegu. Ale tego, co masz wymalowane na buzi, nie zasłonisz ani idealnym makijażem, ani złotą kartą kredytową, ani nawet poczuciem humoru. I dzięki Bogu, bo to tam, między lwią zmarszczką, kurzymi łapkami a zmarszczkami wokół ust, jest wypisana cała twoja historia”.

 

Polecamy też: O narkotykach, handlu kobietami i show biznesie. Dj Adamus napisał bardzo kontrowersyjną książkę

 

Nie tylko poprawianie urody, ale też ludzkie problemy

W książce znajdziemy wywiady z dermatologiem, ginekologiem, endokrynologiem, psychologiem i dietetykiem, którzy pomogą nam zrozumieć, jakie choroby odciskają piętno na naszych twarzach.

„Lekarze medycyny estetycznej sprawią, że zapomnisz o tych śladach na zawsze” - zapewnia dr Gojdź.

 

W końcu medycyna estetyczna służy nie tylko poprawianiu urody, ale wielokrotnie pomaga rozwiązać prawdziwe problemy.

„Pomógł moim synom Kubie i Bartusiowi. Ich blizny są zdecydowanie mniej widoczne. Moi chłopcy są radośniejsi i bardziej pewni siebie. Doktor Gojdź jest człowiekiem wrażliwym na ludzkie cierpienie. Pragnę mu szczerze podziękować, bo odmienił nasze życie” – mówi pani Natalia, mama dwóch chłopców poparzonych w wypadku samochodowym.

 

Dr n. med. Krzysztof Gojdź jest jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem prestiżowej American Academy of Aesthetic Medicine. Jest też jej wykładowcą – szkoli lekarzy z całego świata z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Jest właścicielem Holistic Clinic.

 

Książka „Twoja twarz, twój charakter” autorstwa dr Krzysztofa Gojdzia ukazała się 7 grudnia nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

 

Polecamy też: Słynny fotograf Mario Testino wydał nowy album… poświęcony mężczyznom!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.