Miszmasz czyli kogel mogel 3
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Co działo się z bohaterami filmu Kogel-mogel przez ostatnie trzydzieści lat?

Książka „Tu jest jakby luksusowo” wyjaśnia tę zagadkę...

Weronika Kostyra 16 stycznia 2019 13:44
Miszmasz czyli kogel mogel 3
Fot. Materiały prasowe

Tuż przed premierą filmu Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3 na rynku pojawia się książka Tu jest jakby luksusowo Ilony Łepkowskiej, czyli autorki scenariusza do kultowej komedii i jej kontynuacji! Scenarzystka opisuje, co działo się z bohaterami przez ostanie 30 lat – od czasu Galimatiasu. „Bohaterowie scenariuszy nie znikają, kiedy kończy się film. Oni żyją dalej. Miedzy kolejnymi filmami, odcinkami serialu czy poszczególnymi scenami. Coś robią, coś przeżywają, o czymś ze sobą rozmawiają. Najgorszy błąd, jaki robią scenarzyści, to ten, że wydaje im się, że z pisząc kolejną scenę, zawsze na nowo tworzą filmowy świat. A on przecież istnieje, żyje, nawet jeśli go nie opisujemy!”, czytamy we wstępie.

O czym jest książka „Tu jest jakby luksusowo”?

Z książki dowiemy się szczegółowo, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Czy byli szczęśliwi? Czy odnosili sukcesy?  Tu jest jakby luksusowo nieznane losy bohaterów, którzy powracają na ekrany kin 25 stycznia w Miszmaszu, czyli Koglu-moglu 3.

Dodatkowo książka zawiera wywiady z aktorami i fotosy ze wszystkich trzech filmów. To prawdziwa gratka dla fanów filmu, który bawi do łez od trzydziestu lat. Mogą sięgnąć po nią Ci, którzy nie mogą doczekać się premiery kolejnej części.

Fragment książki „Tu jest jakby luksusowo”?

To było naprawdę pełne zaskoczenie. Totalny szok. Po prostu katastrofa. Ciąża? To niemożliwe! Niech to będzie fałszywy alarm! – prosiła w myślach Kasia. Ale zaklinanie rzeczywistości nic nie dało – lekarz nie zostawił miejsca dla najmniejszych nawet wątpliwości. Była w trzecim miesiącu ciąży…

Kasia miała pretensje przede wszystkim do siebie – choć przecież tak się pilnowała! Kalendarzyk, w którym miała zaznaczone „bezpieczne” dni, trzymała zawsze pod poduszką, co wieczór sprawdzała zapiski… Więc jak to się mogło stać?! I to teraz, właśnie teraz, kiedy miała wrócić na studia? Czyżby się jednak kiedyś zapomniała… Cholera jasna! Chciała mieć dzieci, ale jeszcze nie teraz!

Książka Tu jest jakby luksusowo w sprzedaży od 16 stycznia. Ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Kolekcje. 

Książka Tu jest jakby luksusowo, Ilona Łepkowska
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.