Książka Dom tajemnic, Alek Rogoziński
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Nowa komedia kryminalna Alka Rogozińskiego wkrótce w księgarniach!

O czym jest „Dom tajemnic”?

Redakcja VIVA! 9 września 2019 07:38
Książka Dom tajemnic, Alek Rogoziński
Fot. Materiały prasowe

Reality show Dom tajemnic zapowiada się na niekwestionowany HIT nowej ramówki wiodącej stacji telewizyjnej, Tele-Pol. Czy jest coś co może pójść nie tak? Oczywiście! Zacznijmy choćby od trupa, który pojawia się już w pierwszych minutach premierowego odcinka na żywo…

O czym jest książka „Dom tajemnic”?

Alek Rogoziński, jak mało kto, potrafi rozbawić swoich czytelników, choć jego bohaterom nie zawsze jest do śmiechu. Najnowsza – dwunasta już w jego dorobku – książka autora trzyma wysoki poziom, gwarantując czytelnikom to, do czego przez lata się przyzwyczaili – wciągającą intrygę i komizm, wywołujący trudne do opanowania salwy śmiechu.

„Dom tajemnic” to dowód na to, że autor jest wnikliwym obserwatorem świata popkultury i show-biznesu. Środowisko celebryckie ukazane jest tu w krzywym zwierciadle, ale bez nadmiernej złośliwości czy hejtu. Dodatkową zabawę z pewnością zapewni próba odnalezienia pierwowzorów występujących w książce, charakterystycznych, kreślonych pewną kreską postaci.

Misternie skonstruowana intryga kryminalna i chęć poznania odpowiedzi na pytanie - kto stoi za kolejnymi morderstwami w Domu tajemnic sprawi, że czytelnik nieraz będzie musiał walczyć z pokusą, aby przeskoczyć kilka zdań lub stron do przodu. Od tej książki po prostu nie sposób się oderwać!

Fragment książki „Dom tajemnic”

Przez chwilę panowała grobowa cisza, którą nagle przerwał głośny śmiech wpatrzonej w ekran swojej komórki Iwki. Mario i Miśka zgodnie się wzdrygnęli i skierowali na nią zdziwione spojrzenia.

– Co wy byście beze mnie zrobili?! – Iwka poderwała się z fotela i ruszyła tanecznym krokiem kujawiaka dokoła pokoju. Mario był przekonany, że ze stresu zwariowała już do reszty i w popłochu zaczął dumać, czy dadzą radę razem z Miśką dobiec do drzwi, zanim ta wariatka ich zaatakuje. Jego asystentka wykonała dwie rundy wokół pokoju, wykrzykując: „Oj, da dana, dana, dana, oj!”, po czym stanęła tuż nad spanikowanym Mario i podsunęła mu pod nos swój telefon. – Oto jest rozwiązanie wszystkich naszych problemów!

Mario skierował wzrok na ekran, pokazujący konwersację prowadzoną w Messengerze. „Propozycja zaakceptowana u góry. Kwestia honorarium do uzgodnienia. Pewnie będzie o połowę mniejsze niż to, o którym rozmawialiśmy, ale i tak na pewno dojdziemy do porozumienia”, przeczytał.

– Co to niby ma być? – zapytał, odwracając komórkę w stronę stojącej przy jego biurku Miśki.

– Coś ty znowu wykombinowała, do jasnej Anielki?!

– Kiedy smażyłeś się na skwarę na Cyprze, a Miśka wypoczywała na Mazurach, wybrałam się na kolację z jednym z moich starych kolegów z czasów liceum i dowiedziałam się od niego w sekrecie, że Tele-Pol przygotowuje nowe reality-show „Dom tajemnic” – wyjaśniła Iwka, klapnąwszy z powrotem na swoje miejsce – i że chcą, żeby wystąpiły tam znane osoby, reprezentujące wiele fachów. Nie tylko gwiazdy estrady czy kina, ale też sportowcy, znani szefowie kuchni, projektanci. Ów kolega jest jednym z producentów tego programu. Właściwie to nawet przez chwilę, po maturze, był więcej niż tylko kolegą...

Mario mimowolnie chrząknął.

– To nie było to, co myślisz – oburzyła się Iwka. – Jego podniecały dziewczyny w gorsetach. Taki mały fetysz. A jak czułam się w takim stroju jak Joanna D’Arc i zamiast o seksie myślałam tylko o tym, że powinnam poprowadzić wojsko francuskie przeciw Anglii. Doszliśmy więc szybko do porozumienia, że lepiej być dobrymi przyjaciółmi niż fatalnymi

kochankami.

– Zdecydowanie za dużo informacji! – stwierdził stanowczo Mario, demonstracyjnie zatykając sobie na chwilę uszy.

– Swoją drogą… – zamyśliła się Iwka. – Maciek strasznie się postarzał. W ogóle bym go nie poznała. Kiedyś miał brodę, a teraz jest gładko ogolony. I mam wrażenie, że zmienił też kolor włosów. Ale może siwieje. Bez sensu, że niektórzy faceci tak bardzo boją się siwizny. Dla mnie taki szpakowaty facet jest bardziej sexy. Tak czy siak, Maciek jest ode mnie starszy ledwie o cztery lata, a wygląda, jakby miał czterdziestkę. W sumie nawet się nie dziwię. Spotkała go straszna tragedia. (…)

– Współczuję – powiedział Mario. – Aczkolwiek nadal nie rozumiem, jak niby ten program ma nam pomóc wyjść z kłopotów? Będziemy w nim jakoś partycypować? Robić mu promocję?

– Lepiej! – zakrzyknęła Iwka, odzyskując w mgnieniu oka pogodny nastrój. – Udało mi się załatwić ci występ przed kamerą! Czujesz? Przez całe trzy miesiące!

Mariusz i Dominika znajdą się w naszpikowanym pułapkami domu-labiryncie wraz z dziesięciorgiem mniej lub bardzie rozpoznawalnych celebrytów. Jednak wydarzenia w zamkniętym domu bardzo szybko przestaną biec według przygotowanego przez producentów scenariusza. Dynamiczne zwroty akcji, salwy śmiechu przeplatane z momentami grozy będą towarzyszyć czytelnikom niemalże od pierwszych stron. Czy uda im się wyjść cało z opresji. Kto zginie? Komu uda się zidentyfikować prawdziwego mordercę? I jaką rolę tym razem odegra mama Dominiki? Odpowiedź już 18 września w „Domu tajemnic”.

Powieść Dom tajemnic ukaże się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki. 

Książka Dom tajemnic, Alek Rogoziński
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?