Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
ZE ŚWIATA KULTURY

Marcin Prokop wydaje książkę dla dzieci! Kim są Chłopaki chojraki?

Oto inspirujące historie śmiałków, którzy zmienili świat!

Weronika Kostyra 25 września 2018 15:01
Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Marcin Prokop wydaje książkę! Lubiany dziennikarz i prezenter wyruszył w podróż po całym świecie, aby znaleźć i opisać polskich chłopaków-chojraków. Znalazły się tam sylwetki inspirujących postaci z przeszłości oraz współczesnych bohaterów, takich jak bracia Warner, Max Factor, Korczak Ziółkowski oraz Adam Małysz, Jurek Owsiak, Zbigniew Religa czy Robert Kubica. Sylwetka każdego z nich pełna jest ciekawostek i nieznanych wcześniej faktów.

Książka Marcina Prokopa

Książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników, którzy będą mogli dowiedzieć się, jakiej muzyki słuchał Zbigniew Religa podczas operacji na otwartym sercu. Dlaczego bracia Warner musieli sprzedać konia, zanim założyli jedną z największych wytwórni filmowych w Hollywood? Albo czy Robert Kubica rzeczywiście prowadził bolid Formuły 1 tylko jedną ręką? „Wiecie, kto to chojrak? To ktoś, kto idzie przez życie jak burza! Ma odwagę być pierwszym, wyjątkowym i kpi sobie z tych, którzy mówią, że się nie da. Walczy o to, w co wierzy, pcha się tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł, łamie stereotypy, tworzy wielkie dzieła sztuki albo za wszelką cenę pomaga innym”, czytamy w opisie.

To nie pierwsza książka autorstwa Prokopa. Dziennikarz ma już na swoim koncie między innymi Prokop prawdę ci powie, Longin. Tu byłem czy Jego Wysokość Longin, a także Wszystko w porządku. Układamy sobie życie oraz Bóg, kasa i rock'n'roll wspólnie z Szymonem Hołownią.

Premiera książki Chłopaki Chojraki już 17 października. 

Książka Chłopaki chojraki Marcin Prokop
Fot. Materiały promocyjne

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.