Victoria Beckham, Order Imperium Brytyjskiego
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Projektantka nie kryła łez wzruszenia. Victoria Beckham otrzymała najważniejsze wyróżnienie z rąk księcia Williama

Olga Figaszewska 20 kwietnia 2017 12:15
Victoria Beckham, Order Imperium Brytyjskiego
Fot. East News

Victoria Beckham otrzymała najważniejsze odznaczenie przyznawane przez Królową Elżbietę II za wybitne osiągnięcia i rozsławianie Królestwa Wielkiej Brytanii. Gwiazda pochwaliła się honorowym wyróżnieniem w mediach społecznościowych.

 

Zobacz też: Victoria Beckham zaprojektowała kolekcję dla sklepów Target. Najtańsza rzecz kosztuje... 6 dolarów!

 

Victoria Beckham otrzymała Order Imperium Brytyjskiego

„To był absolutny zaszczyt i przyjemność być dziś w Pałacu Buckingham. Jestem dumna z tego, że jestem Brytyjką i zaszczycona, ale też onieśmielona faktem otrzymania OBE z rąk księcia Cambridge. Jeśli masz wielkie marzenia i ciężko pracujesz możesz dokonać niezwykłych rzeczy”, mówiła Victoria nie kryjąc wzruszenia po oficjalnej uroczystości.

 

 

Wonderful day celebrating with my beautiful family x #BuckinghamPalace #OBE 🇬🇧 VB

Post udostępniony przez Victoria Beckham (@victoriabeckham)

 

Victoria Beckham została wyróżniona za pomoc charytatywną, działalność humanitarną  i wybitny wkład w modę. Nagrodę odebrała z rąk księcia Williama. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli jej ukochany mąż David Beckham i rodzice. Victoria jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, walczy z AIDS na rzecz organizacji UNAIDS, a dzięki swojemu zaangażowaniu w świecie mody - już dwukrotnie zdobyła nagrodę dla projektantki roku od British Fashion Council. Uchodzi za królową współczesnej mody, chociaż nie zawsze tak było. W 2004 roku Victoria Beckham otworzyła własną kolekcję DVB Style, zaprojektowała linię dżinsów  dla marki Rock&Republic, a w 2008 roku pierwszą damską kolekcję domu mody Victoria Beckham. W ostatnim czasie utworzyła kolekcję dla amerykańskiej sieci handlowej Target.

 

W 2003 roku mąż Victorii, David Beckham odebrał nagrodę z rąk samej Królowej Elżbiety za wybitne osiągnięcia sportowe. Order Imperium Brytyjskiego to honorowe odznaczenie, które Królowa przyznaje każdego roku w dniu urodzin i w Nowy Rok. W tym czasie nagradza też tytułami szlacheckimi za wybitne osiągnięcia i rozsławianie królestwa. 

 

Order Imperium Brytyjskiego

 

Order Imperium Brytyjskiego przyznawany od prawie stu lat za działanie we wszystkich dziedzinach życia publicznego. Na przestrzeni lat, wśród uhonorowanych postaci, znaleźli się także Polacy: Ignacy Jan Paderewski, Władysław Bobiński czy Krystyna Skarbek. Osoby wyróżnione nagrodą w dwóch najwyższych klasach otrzymują prawo do tytułu "Sir" lub "Dame". Dotyczy to jedynie obywateli kraju, w którym brytyjski monarcha uznawany jest za głowę państwa.

 

Polecamy też: Żegnajcie seksowne sukienki! Victoria Beckham pokazała w Nowym Jorku swoją najnowszą kolekcję!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.