Victoria Beckham, Order Imperium Brytyjskiego
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Projektantka nie kryła łez wzruszenia. Victoria Beckham otrzymała najważniejsze wyróżnienie z rąk księcia Williama

Olga Figaszewska 20 kwietnia 2017 12:15
Victoria Beckham, Order Imperium Brytyjskiego
Fot. East News

Victoria Beckham otrzymała najważniejsze odznaczenie przyznawane przez Królową Elżbietę II za wybitne osiągnięcia i rozsławianie Królestwa Wielkiej Brytanii. Gwiazda pochwaliła się honorowym wyróżnieniem w mediach społecznościowych.

 

Zobacz też: Victoria Beckham zaprojektowała kolekcję dla sklepów Target. Najtańsza rzecz kosztuje... 6 dolarów!

 

Victoria Beckham otrzymała Order Imperium Brytyjskiego

„To był absolutny zaszczyt i przyjemność być dziś w Pałacu Buckingham. Jestem dumna z tego, że jestem Brytyjką i zaszczycona, ale też onieśmielona faktem otrzymania OBE z rąk księcia Cambridge. Jeśli masz wielkie marzenia i ciężko pracujesz możesz dokonać niezwykłych rzeczy”, mówiła Victoria nie kryjąc wzruszenia po oficjalnej uroczystości.

 

 

Wonderful day celebrating with my beautiful family x #BuckinghamPalace #OBE 🇬🇧 VB

Post udostępniony przez Victoria Beckham (@victoriabeckham)

 

Victoria Beckham została wyróżniona za pomoc charytatywną, działalność humanitarną  i wybitny wkład w modę. Nagrodę odebrała z rąk księcia Williama. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli jej ukochany mąż David Beckham i rodzice. Victoria jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, walczy z AIDS na rzecz organizacji UNAIDS, a dzięki swojemu zaangażowaniu w świecie mody - już dwukrotnie zdobyła nagrodę dla projektantki roku od British Fashion Council. Uchodzi za królową współczesnej mody, chociaż nie zawsze tak było. W 2004 roku Victoria Beckham otworzyła własną kolekcję DVB Style, zaprojektowała linię dżinsów  dla marki Rock&Republic, a w 2008 roku pierwszą damską kolekcję domu mody Victoria Beckham. W ostatnim czasie utworzyła kolekcję dla amerykańskiej sieci handlowej Target.

 

W 2003 roku mąż Victorii, David Beckham odebrał nagrodę z rąk samej Królowej Elżbiety za wybitne osiągnięcia sportowe. Order Imperium Brytyjskiego to honorowe odznaczenie, które Królowa przyznaje każdego roku w dniu urodzin i w Nowy Rok. W tym czasie nagradza też tytułami szlacheckimi za wybitne osiągnięcia i rozsławianie królestwa. 

 

Order Imperium Brytyjskiego

 

Order Imperium Brytyjskiego przyznawany od prawie stu lat za działanie we wszystkich dziedzinach życia publicznego. Na przestrzeni lat, wśród uhonorowanych postaci, znaleźli się także Polacy: Ignacy Jan Paderewski, Władysław Bobiński czy Krystyna Skarbek. Osoby wyróżnione nagrodą w dwóch najwyższych klasach otrzymują prawo do tytułu "Sir" lub "Dame". Dotyczy to jedynie obywateli kraju, w którym brytyjski monarcha uznawany jest za głowę państwa.

 

Polecamy też: Żegnajcie seksowne sukienki! Victoria Beckham pokazała w Nowym Jorku swoją najnowszą kolekcję!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?