Pałac Defilad zmienił się w tajemniczy ogród

Gabriela Czernecka 29 czerwca 2018 12:41

Specjalnie na ten wieczór cały Plac Defilad zmienił się w unikatowy ogród. 24 czerwca odbyła się miejska uczta dla 500 gości i celebracja przyjaźni. Elegancko przystrojone stoły, niezapomniany klimat i genialna oprawa muzyczna. Za nami wyjątkowe spotkanie pod gołym niebem, czyli  kolacja Sen Nocy Letniej! 

Kolacja Sen Nocy Letniej za nami. Co się działo?

Trwający od 4 lat projekt Plac Defilad przyzwyczaił nas już do nieszablonowych rozwiązań i śmiałego pogrywania z przestrzenią wokół Pałacu Kultury i Nauki, czasem nawet samego budynku PKINu.

Całonocne potańcówki na płycie głównej, Tetris w oknach PKiNu, pszczoły oraz ogród na dachu i przed Teatrem Studio, plenerowe koncerty symfoniczne, czy wreszcie ukochana przez publiczność i powtarzana co roku Kolacja Sen Nocy Letniej pod gołym niebem, przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki. Miejska uczta dla ponad 500 gości. Celebracja wspólnoty stołu i przyjaźni. 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były stolice kultury. Kulinarna, muzyczna i estetyczna podróż po często nieoczywistych zakątkach świata. W menu królowały kulki z groszku i mięty podane na puree z cytryny i masła, krem z fenkułu i topinamburu podany z pesto ze szczawiu, orzechów nerkowca i sera pleśniowego, młode buraki, morele czy karmelizowana cebula ze świeżym tymiankiem i kolendrą, podawana z winegretem cherry i melasą z granata.

Co jeszcze się działo? Zobaczcie sami!  

1/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
1/10

Kapryśna pogoda przepędziła jednak w tym roku na dobre wesoły tłum z placu wprost do bajkowych pałacowych wnętrz, gdzie przy elegancko przystrojonych stołach zasiedli goście.

2/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
2/10

Na kolację zaproszonych zostało aż 500 gości!

3/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
3/10

Dania serwowali kelnerzy, grała muzyka na żywo... To był naprawdę wyjątkowy wieczór!

4/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
4/10

Organizatorom udało się nawet stworzyć w pałacu klimat zaczarowanego ogrodu miejskiego z Placu Defilad.

5/10
Sen nocy letniej
Copyright @Mat. prasowe
5/10

Przed wejściem na Kolację stanął także ufundowany przez Grąbczewskich i BarStudio neon SZANUJ ZIELEŃ, który docelowo znajdzie się w ogrodzie na Placu Defilad.

6/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
6/10

To była kulinarna, muzyczna i estetyczna podróż po często nieoczywistych zakątkach świata.

7/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
7/10

W menu królowały kulki z groszku i mięty podane na puree z cytryny i masła, krem z fenkułu i topinamburu podany z pesto ze szczawiu, orzechów nerkowca i sera pleśniowego, młode buraki, smażone kurki z czarnym ryżem, podane z oliwą truflową, estragonem, serem owczym i plastrami buraka “candy”.

8/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
8/10

Goście zachwycali się nie tylko zdobieniami wnętrz, ale i pysznymi potrawami.

9/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
9/10

Ten wieczór wielu upamiętniło w swoich telefonach.

10/10
Sen Nocy Letniej
Copyright @Mat. prasowe
10/10

Wygląda na to, że 500 gości 24 czerwca miało naprawdę piękny i udany wieczór.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.