Janusz Gajos, film Kler
Fot. Materiały promocyjne
ZE ŚWIATA FILMU

Rekord pobity! Kler z największą oglądalnością wszech czasów

Ile osób zobaczyło go w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania?

Weronika Kostyra 1 października 2018 16:27
Janusz Gajos, film Kler
Fot. Materiały promocyjne

Miniony weekend został zdominowany przez najgłośniejszy film roku. Na ekrany wszedł Kler Wojciecha Smarzowskiego. Filmie, o którym od tygodni mówi cała Polska, a teraz publiczność miała okazję go zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie na jego temat. Mimo bardzo dużej liczby seansów, wszystkie bilety na każdy z nich wyprzedawały się błyskawicznie. Trzeba było kupować je z bardzo dużym wyprzedzeniem. Czy został pobity rekord?

Kler pobił dotychczasowy rekord otwarcia

Dawno żaden polski film nie wywoływał aż takich kontrowersji. Kler koncentruje się na ciemnej stronie polskiego Kościoła. Pokazuje, że księża, jak wszyscy mają swoje słabości, a także wprost czynią zło. Rozgorzała głośna dyskusja, ponieważ osoby wierzące odebrały film jako atak na Kościół i jego obrazę. Zwolennicy filmu uważali jednak, że jest film ważny, nagłaśnia ważny problem i ma realne szanse zmienić polską rzeczywistość.

Liczba osób, które zdecydowały się obejrzeć Kler okazała się rekordowo wysoka. Dystrybutor filmu Kino Świat podał oficjalnie, że w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania go w polskich kinach, film zobaczyło 935 357 osób. No najlepszy wynik w polskim kinie od 30 lat!

Pobił wcześniejszy rekord otwarcia, który należał do produkcji Pięćdziesiąt twarzy Greya i 834 479 polskich widzów, którzy zobaczyli go od razu po premierze. Drugie miejsce należało do filmu Shrek Trzeci (93 753 widzów), a trzecie do Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (789 568 widzów). Kler stał się też jednocześnie polskim filmem z najwyższym wynikiem oglądalności, a ten będzie nadal wzrastał.

A czy Wy widzieliście już Kler? 

Film Kler plakat
Fot. Materiały promocyjne
Film Kler plakat
Fot. Materiały promocyjne

Film Kler Wojciecha Smarzowskiego
Fot. Materiały promocyjne

TAGI #film #kino #Kler

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.