Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Joanna Kulig ma szansę na Oscara?

Obok niej typuje się także Nicole Kidman!

Weronika Kostyra 5 lipca 2018 22:00
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Niedawno Joanna Kulig podbiła Cannes! Swoją rolą w dramacie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego zwróciła na siebie uwagę autorytetów świata filmu. Po pokazie na festiwalu film dostał 20-minutową owację na stojąco. Aktorkę pochwaliły Julianne Moore i Juliette Binoche, a media rozpisywały o jej sukcesie. Okazało się, że to nie koniec! Polka jest teraz typowana do Oscara!

Joanna Kulig będzie walczyła o Oscara?

Magazyn filmowy IndieWire stworzył listę aktorek, które mają szansę zostać nominowane do walki o Oscara. Jeżeli tak się stanie, Joannie Kulig szykuje jej się mocna konkurencja! Według magazynu nominację uzyskać mogą także Nicole Kidman, Amy Adams czy sama Saoirse Ronan.

Warto przypomnieć, że reżyser Zimnej Wojny Paweł Pawlikowski został już nagrodzony w 2015 roku Oscarem za film Ida. To dowód na to, że polskie kino jest cenione na świecie i ma coraz mocniejszą pozycję.

Rola Joanny Kulig w Zimnej Wojnie

W Zimnej Wojnie Kulig wciela się w Zulę. Jej bohaterka zgłasza się na przesłuchania do zespołu ludowego, gdzie poznaje pianistę, Wiktora (w tej roli Tomasz Kot). Parę łączy ich wielka, lecz trudna miłość. Nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. „To jest taka bohaterka, którą się kocha i nienawidzi jednocześnie”, mówiła sama Joanna Kulig o roli. Dziennikarze po obejrzeniu filmu Pawlikowskiego jednogłośnie nazywali Kulig wielką gwiazdą. 

Fot. mat. pras.

Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.