Jak wytresować smoka 3
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Jak wytresować smoka 3. Zwieńczenie animowanej historii, którą pokochali widzowie

W kinach od 15 lutego

Łukasz Kaliński 12 lutego 2019 12:14
Jak wytresować smoka 3
Fot. Materiały prasowe

Czkawka i smok Szczerbatek wracają po raz kolejny! Tym razem wyruszą na poszukiwania tajemniczego azylu dla smoków, by dotrzeć tam zanim zrobi to bezwzględny zabójca smoków  Grimmel. Jak wytresować smoka 3 w kinach od 15 lutego.

„Jak wytresować smoka 3”. Opis fabuły

Przed Wikingiem Czkawką i Szczerbatkiem zupełnie nowe przygody – mnóstwo niebezpieczeństw, wielkie wyzwania, niezwykła wyprawa w nieznane oraz… miłość. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. Przyjdzie mu – wraz z przyjaciółmi – udać się w ekscytującą podróż do mitycznej krainy, w której smoki czują się bezpieczne. (opis dystrybutora)

O filmie „Jak wytresować smoka 3”

Marzeniem wyrastającego na lidera swojego rodu Czkawki jest świat, w którym ludzie i smoki żyją w pokoju. Zderzenie z rzeczywistością jest jednak nieubłagane. Dopóki dostęp do smoków jest nieograniczony, zawsze znajdą się ludzie, którzy chcieliby je schwytać. Takie zagrożenie płynie ze strony Grimmela. Złoczyńca za wszelką cenę chce pojmać Szczerbatka. Zgładzenie wszystkich Nocnych Furii, do których należy Szczerbatek, stanowi dla niego punkt honoru.

Podobnie do Czkawki, także i Szczerbatek powoli zaczyna wyrastać na przywódcę swojego gatunku. Obaj bohaterowie znajdują się w tym samym momencie swojego życia. Wiedzą, że muszą dorosnąć i zacząć brać odpowiedzialność na swoje czyny i decyzje. Pojawienie się Białej Furii sprawia, że w Szczerbatku zaczyna odzywać się instynkt. – Przeżywa konflikt wewnętrzny związany z lojalnością wobec Czkawki, ale ostatecznie, co naturalne, wygrywa natura. Biała Furia może bowiem dać Szczerbatkowi to, czego ludzie nie są w stanie – mówi reżyser filmu Dean DeBlois. – Biała Furia oznacza rodzinę oraz możliwość przetrwania gatunku. Pojawia się po to, aby Szczerbatek trafił tam, skąd przybył, przypomina, że to nie ludzki świat jest jego światem, ale smoczy świat – kończy DeBlois. W efekcie Czkawka i Szczerbatek dochodzą do momentu, w którym muszą się rozstać. Czy na zawsze?

Zwiastun filmu „Jak wytresować smoka 3”

Zwieńczenie animowanej trylogii, która na całym świecie przyniosła do tej pory ponad miliard dolarów zysku przypadło do gustu zagranicznym krytykom, którzy mieli już okazję zobaczyć film DeBloisa. W recenzjach podkreślany jest ładunek emocjonalny, jaki ze sobą niesie. Chwalona jest również strona wizualna filmu, co nie powinno nikogo dziwić. Jak wytresować smoka to animacja z najwyższej półki, której dwie pierwsze części w samej tylko Polsce zobaczyło blisko dwa miliony widzów.

W anglojęzycznej wersji językowej głosów bohaterom filmu użyczyli m.in. Jay Baruchel, America Ferrera, Cate Blanchett, Gerard Butler, Jonah Hill, Kristen Wiig, Kit Harrington. W wersji polskiej będzie można usłyszeć m.in. Grzegorza Drojewskiego, Julię Kamińską, Wojciecha Machnickiego i Sebastiana Cybulskiego. 

Plakat filmu Jak wytresować smoka 3

plakat filmu Jak wytresować smoka 3
Fot. United International Pictures/materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?