Olga Figaszewska 8 kwietnia 2017 17:00
1/10
Niezwykła więź, projekt fotograficzny
Copyright @Ivette Ivens Facebook @IvetteIvens
1/10

Wspólne drzemki, wyprawy nad jezioro czy spacery. To niezwykła międzypokoleniowa więź między dziećmi i dziadkami. „Generations”, to kolejny wzruszający projekt Ivette Ivens. Zdjęcia zdobyły ogólną sympatię i zachwyciły internautów na całym świecie.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o jej wyjątkowym albumie „Breastfeeding Goddesses”, w którym autorka pokazała światu odważne zdjęcia matek karmiących piersią. Dziś po raz kolejny zachwyca nas swoją wrażliwością.

Zobacz też: Bez retuszu, stylistów i trenerów. Te niezwykłe zdjęcia kobiet po porodach podbijają internet!

„Generations”

Fotografka Ivette Ivens pokazuje kolejną kolekcję zdjęć z najnowszego projektu fotograficznego „Generations”. Raz w roku dokumentuje więź między swoimi synami, a rodzicami. Za pomocą zdjęć stara się zachować najpiękniejsze wspomnienia. Dzieci i dziadkowie są idealnym obiektem dla fotografii rodzinnych. Ivette Ivens pochodzi z Litwy. Wraz z rodziną emigrowała do Stanów Zjednoczonych. Jej rodzice, którzy nadal mieszkają w Europie, zazwyczaj przybywają do USA raz do roku, aby zobaczyć swoje wnuki. Gdy przylatują, dzieci stają są niesamowicie podekscytowane ich wizytą, do tego stopnia, że zapominają o istnieniu jej i jej męża. „Za każdym razem, gdy spoglądam na moich rodziców, myślę o tym, czy będę mogła ich zobaczyć w przyszłym roku”, zaznacza Ivette Ivens. „Odczuwam pewne błogosławieństwo w związku z tym, że moje dzieci mają szansę doświadczać tej miłości i słuchać wskazówek dziadków. To jest niezwykle ważne i odmieniające życie”, dodaje fotografka.

Zobacz też: Pamiątka najpiękniejszych chwil czy epatowanie intymnością? Zobacz mocne zdjęcia z sal porodowych

Niezwykła więź dziadków i wnuków

W wywiadzie dla The Huffington Post, opowiedziała o swoich doświadczeniach. Trzeba przyznać,  że Ivette Ivens porusza istotny społeczny aspekt siły rodziny.

„Myślę, że każde z pokoleń tworzy między sobą nić porozumienia. Dzieci są zafascynowane różnymi grami, zabawami i uwielbiają słuchać opowieści dziadków”, podkreśliła w wywiadzie. „Moi rodzice uczą moje dzieci rzeczy, których nigdy nie mogłyby się nauczyć z książek i nawet pomimo, że synowie są tacy młodzi to jakoś intuicyjnie rozumieją co dziadkowie im przekazują”, dodała.

Więź wnucząt z dziadkami wpływa na kształtowanie ich światopoglądu, daje poczucie bezpieczeństwa, tożsamości, przekazuje dziedzictwo i życiową mądrość. A przede wszystkim uczy szacunku do osób starszych, pozwala dzieciom dostrzec różnorodność świata. Fotografie nie są reżyserowane, oddają prawdziwe emocje towarzyszące rodzinie podczas wspólnie spędzanego czasu. Fotografie, które stworzyła Ivette są efektem kilkumiesięcznej pracy. Aktualnie artystka pracuje nad drugą edycją książki „Breastfeeding Goddesses”. Jednak to projekt „Generations” stał się dla niej wyjątkowym przeżyciem.

W naszej galerii zobaczycie wyjątkowe fotografie Ivette Ivens.

Polecamy też: Po urodzeniu dziecka nie poznawała swego ciała. Potem zrobiła niesamowite zdjęcia kobiet po porodach

Więcej prac artystki znajdziecie na jej stronie internetowej i Instagramie.

 

2/10
Niezwykła więź, projekt fotograficzny
Copyright @Ivette Ivens Facebook @IvetteIvens
2/10
3/10
Niezwykła więź, projekt fotograficzny
Copyright @Ivette Ivens Facebook @IvetteIvens
3/10
4/10
Niezwykła więź, projekt fotograficzny
Copyright @Ivette Ivens Facebook @IvetteIvens
4/10
8/10
Niezwykła więź, projekt fotograficzny
Copyright @Ivette Ivens Facebook @IvetteIvens
8/10

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!