Imię róży
Fot. Materiały prasowe
WYDARZENIE

Już wkrótce premiera spektaklu Imię róży Umberto Eco

W Teatrze imienia J. Słowackiego w Krakowie zobaczymy adaptację Radosława Rychcika

Redakcja VIVA! 17 stycznia 2019 12:15
Imię róży
Fot. Materiały prasowe

Już 1 lutego 2019 lutego na Dużej Scenie Teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się premiera adaptacji powieści Umberto Eco, Imię Róży, w reżyserii Radosława Rychcika. 

O czym jest „Imię Róży” Umberto Eco?

Imię róży to kryminał, którego akcja toczy się w średniowiecznym opactwie Benedyktynów. Franciszkanin Wilhelm z Baskerville i benedyktyński nowicjusz Adso z Melku próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych śmierci mnichów i odnaleźć zakazaną księgę.

Imię róży to opowieść o miłości, która jest zabroniona. O zakazanym i grzesznym pragnieniu miłości do kobiety, miłości braterskiej, do książek, mądrości i wiedzy, a także do Boga. Czy zbrodnią jest tylko wymiar cielesny miłości, czy także duchowy… Czy namiętność w klasztornych murach może być trucizną…
Umberto Eco opowiadając o inspiracjach powstania powieści wyznał, że „miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć”. Czy to nie intrygująca zachęta do obejrzenia spektaklu w reżyserii Radosława Rychcika.

Obsada: Tomasz Augustynowicz, Pola Błasik, Rafał Dziwisz, Maciej Jackowski, Karol Kubasiewicz, Grzegorz Łukawski, Daniel Malchar, Tomasz Międzik, Antoni Milancej, Krzysztof Piątkowski, Sławomir Rokita, Marcin Sianko, Feliks Szajnert, Rafał Szumera, Jerzy Światłoń, Tadeusz Zięba.

Scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska

Asystent scenografa: Przemysław Czepurko

Muzyka i multimedia: Michał Lis, Piotr Lis

Światło: Paulina Góral

Choreografia: Jakub Lewandowski

Inspicjent, asystent reżysera: Bartłomiej Oskarbski

Producent: Agata Schweiger 

Imię róży plakat
Fot. Materiały prasowe

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?