Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak
Fot. Ilona Ostrowska Instagram/@ilona_ostrowska_official
Historia miłości

Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak byli zaręczeni. Ich związek rozpadł się przez innego mężczyznę

„Moje serce zostało wtedy złamane”, mówił aktor

Marta Nawacka 26 maja 2023 18:04
Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak
Fot. Ilona Ostrowska Instagram/@ilona_ostrowska_official

Ona doskonale znana jest widzom jako Lucy z serialu „Ranczo”, jego pokochali między innymi za rolę Ludwika Boskiego z „Rodzinki.pl”. Choć oboje są spełnionymi aktorami i czasami spotykają się na planie filmowym, to nie każdy wie, że... w przeszłości byli parą. Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak przed laty byli zaręczeni, planowali ślub i wspólne życie. Ich związek rozpadł się jednak przez innego mężczyznę – znanego reżysera Jacka Borcucha. Po stracie ukochanej serialowy Ludwik długo leczył złamane serce...

Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak: jak się poznali? Początki związku i zaręczyny

Oboje są znanymi i lubianymi aktorami, którym sławę przyniosły między innymi popularne seriale. Choć na swoich kontach mają wiele różnych kreacji aktorskich, to dla większości widzów Ilona Ostrowska już zawsze będzie się kojarzyć z Lucy z „Rancza”, zaś Tomasz Karolak z Ludwikiem Boskim z „Rodzinki.pl”. Nie każdy jednak wie, że tych dwoje łączyło kiedyś silne uczucie... Poznali się, kiedy oboje byli jeszcze studentami szkół teatralnych. Serialowa Lucy studiowała we Wrocławiu, zaś jej ukochany w Krakowie.

Po raz pierwszy Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak spotkali się po raz pierwszy na festiwalu studenckim FAMA w Świnoujściu. Śmiało można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Natychmiast między nimi zaiskrzyło. Byli piękną parą, nierozłączni, każdą chwilę spędzali razem. Ilona dla Tomka rzuciła swojego ówczesnego chłopaka. Resztę wakacji zostawili już tylko dla siebie”, wyznał magazynowi Na żywo znajomy pary. Największą trudnością dla zakochanych okazała się dzieląca ich odległość. Aktor starał się jeździć do ukochanej tak często, jak tylko mógł. „Niesiony skrzydłami miłości potrafiłem pokonać dystans między nami w trzy i pół godziny!”, zapewniał Tomasz Karolak.

Poza studiami miał również pracę w krakowskim Teatrze Stu, jednak mimo wielu obowiązków zawsze znajdował czas dla Ilony Ostrowskiej. Uczucie między parą było na tyle silne, że Tomasz Karolak postanowił oświadczyć się ukochanej. „Nadeszły romantyczne zaręczyny na Zamojszczyźnie, paliło się w kominku, byli nasi rodzice, padłem przed nią na kolana...”, wspominał po latach.

Czytaj też: Drugi mąż pomógł wychowywać jej syna, był opoką. Majka Jeżowska zdradziła go z innym

Ilona Ostrowska
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Ilona Ostrowska na premierze filmu „Wyrwa”, marzec 2023 rok

Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak
Fot. Ilona Ostrowska Instagram/@ilona_ostrowska_official

Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak

Tomasz Karolak i Ilona Ostrowska: rozstanie. Dlaczego im nie wyszło?

Mimo niewątpliwie wielkiego uczucia, zakochani coraz częściej boleśnie odczuwali dzielącą ich odległość, a co za nią idzie: samotność. „Było w tym coś pięknego: nieustająca tęsknota, miliony telefonów, samotne godziny spędzone w pociągu. Ale umykały nam wspólne chwile, wieczory we dwoje. Brakowało stabilności (...) Zaczęłam myśleć o domu. Wiedziałam, że nie chcę już zabawy w związek na odległość”, wyznała Ilona Ostrowska w jednym z wywiadów. Z czasem okazało się, że to nie tylko odległość przyczyniła się do rozpadu ich związku...

Kiedy Tomasz Karolak zdecydował się zrobić ukochanej niespodziankę i odwiedził ją w akademiku, to właśnie jego czekało spore zaskoczenie. Na miejscu zastał... innego mężczyznę, którym okazał się być Jacek Borcuch. „Zastałem tam mężczyznę. Nie większego czy silniejszego. Takiego, co był na miejscu. Moje serce zostało wtedy złamane”, opowiadał aktor. Długo nie mógł się z tym pogodzić. Z czasem oboje ułożyli sobie życie na nowo.

Dziś Ilona Ostrowska i Tomasz Karolak utrzymują dobre relacje, czasem także spotykają się przy kolejnych zawodowych projektach. Choć ich miłość nie przetrwała, to po latach spotkali się na planie filmu „To musi być miłość”, w którym zagrali... parę kochanków. „Bardzo trudne są takie intymne sceny, ale łatwiej się je gra z osobami, które się zna i lubi. Nawet jeżeli łączyły nas kiedyś emocje, to zdążyły one przebrzmieć, więc podchodzimy do tego profesjonalnie”, wyjaśnił aktor w rozmowie z Dobrym Tygodniem. „Kiedyś byliśmy piękni i młodzi, byliśmy narzeczeństwem. U Ilonki piękność została”, mówił także o byłej narzeczonej w jednym z wywiadów.  

Zobacz także: Uczył ją jazdy na snowboardzie, są równo 10 lat po ślubie. Tak kochają się Anna Guzik i Wojciech Tylka

Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron

Tomasz Karolak w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.