Gra o tron
Fot. Materiały promocyjne
ZE ŚWIATA FILMU

Ile zarabiają aktorzy serialu Gra o Tron? Te kwoty robią wrażenie...

Nie uwierzycie, kto zarabia najwięcej!

Gabriela Czernecka 2 maja 2019 20:49
Gra o tron
Fot. Materiały promocyjne

Ile zarabiają aktorzy serialu Gra o Tron? Ósmy sezon produkcji powoli dobiega końca. Przez ostatnie lata zyskał ogromną sławę i rzeszę fanów na całym świecie. Nikt nie ma także wątpliwości, że stworzenie serialu kosztowało nie tylko wiele pracy, ale i wiele pieniędzy. Opłacało się, bowiem serial stał się... najczęściej piratowaną produkcją w historii, co zapewniło mu wpis do księgi Guinnessa. Zdobył także masę innych rekordów. Nic więc dziwnego, że stawki grających w nim aktorów nie są małe. Zobaczcie, ile zarabiają aktorzy Gry o Tron!

Gra o Tron - ile zarabiają aktorzy?

Gra o Tron to najpopularniejszy serial ostatnich miesięcy. Właśnie mamy okazję oglądać ósmy sezon produkcji, która powoli dobiega końca. Gra o Tron już zapisała się w historii -zdobyła m.in. 57 nominacji i 26 statuetek Emmy, Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego (Peter Dinklage) i dwie kolejne nominacje do niego, jedenaście nominacji do Saturna (jak również dwie otrzymane nagrody), siedem nominacji do nagrody People’s Choice, dwie wygrane Satelity i siedem kolejnych nominacji, nagroda Critics’ Choice Television, GLAAD Media, trzy statuetki Hugo, dwie IFTA i osiem Złotych Szpuli.

Każda informacja na temat produkcji wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują na odpowiedź na pytanie: Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? Wiadomo, że twórcy Gry o Tron mieli wysyłać swoim aktorom różne scenariusze po to, by nie wyszło na jaw, która ostatecznie scena zostanie użyta. Dzięki temu (przynajmniej jak do tej pory) uniknięto wyciekaniu poufnych danych. Podobno wprowadzono takie restrykcje, że wszyscy obecni na planie muszą podpisać umowę, która uniemożliwia im wypowiadanie się na temat produkcji.

Wyjawiono za to, że podczas kręcenia scen plenerowych, nad głowami aktorów latało urządzenie zwane "zabójcą dronów", które miało wytwarzać pole elektromagnetyczne sprawiając że niechciane urządzenia przestały reagować i spadały na ziemię.

Teraz na jaw wyszło, ile zarabiają aktorzy Gry o Tron! Zarobki gwiazd ujawnił tygodnik Variety. Jak czytamy, pięcioro aktorów i aktorek za każdy odcinek w ostatnim roku, czyli za siódmy sezon, otrzymywało po 500 tysięcy dolarów. Tyle zarabiają: Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Snow), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister) i Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister).

Z tego wynika, że za cały siódmy sezon Gry o Tron aktorzy otrzymali po 3,5 miliona dolarów! Choć suma robi wrażenie, dla porównania - Jak podaje serwis Market Place studio Warner Bros zarabia na serialu Przyjaciele rocznie miliard dolarów. Główni aktorzy: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer mogą liczyć na 2% tej kwoty, czyli po... 20 milionów dolarów na głowę. Co roku.... 

Fot. East News

Gra o tron od kuchni. Jak wygląda backstage serialu?
Fot. Bored Panda

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?