Nawiedzony dom na wzgórzu
Fot. Materiały prasowe Netflix
ZE ŚWIATA KULTURY

Widzowie mdleją na nim ze strachu, a obsada ma halucynacje i cierpi na bezsenność...

„Nawiedzony dom na wzgórzu” to najbardziej przerażający serial od lat!

Weronika Kostyra 27 października 2018 18:27
Nawiedzony dom na wzgórzu
Fot. Materiały prasowe Netflix

Serial Nawiedzony dom na wzgórzu tuż przed Halloween podbił serca widzów. Wciąga tak, że trudno doczekać się kolejnego odcinka i jest wielkim sukcesem platformy Netflix. Mówi się jednak, że jest to najbardziej przerażający horror od lat. Zdarza się, że widzowie mdleją ze strachu w czasie seansów mają napady niepokoju czy cierpią na bezsenność. To nie wszystko! Podobne objawy dotknęły także aktorów występujących w produkcji. Dlaczego nowy serial jest tak przerażający?

„Nawiedzony dom na wzgórzu”: najbardziej przerażający serial od lat

Scenariusz dziesięcioodcinkowego serialu jest adaptacją klasycznej powieści Shirley Jackson z 1959 roku. To historia pięciorga rodzeństwa, które dorastało w nawiedzonym domu. W końcu jednak opuszczają go jeszcze jako dzieci. Po 26 latach spotyka ich tragedia, która sprawia, że muszą wrócić i zmierzyć się demonami przeszłości.

Horror pochwali sam mistrz literatury grozy Stephen King. Stwierdził, że jest to „dzieło genialne”, chociaż on sam nie jest fanem horrorów. „Nie mogę pojąć, dlaczego ludzie decydują się na godziny tortur, wiedząc doskonale, że intencją twórców filmu czy serialu jest ich za wszelką cenę przestraszyć”, stwierdził.

Fanami horrorów nie są też już w pewnością aktorzy, którzy zagrali w przerażającym serialu Oliver Jackson-Cohen i Elizabeth Reaser przyznali, że gra w horrorze wywołała u nich traumę i zaburzenia. Aktor w rozmowie z Metro  przyznał, że po zdjęciach zaczął mieć zwidy, natomiast jego koleżanka z zespołu cierpi na bezsenność. Elizabeth Reaser powiedziała: „Nie miałem żadnych upiornych przeżyć i, ale czuję, że coś jest nie tak z moją podświadomością, po tym, jak odgrywałam to przez dziewięć miesięcy. A im dłużej się nie śpi tym bardziej czuję, że coś jest ze mną nie tak”. Oliver Jackson-Cohen dodał: „Ponieważ jesteśmy aktorami, mamy bujną wyobraźnię, ale w pewnego nocy w trakcie zdjęć naprawdę czułem, że ktoś siedzi na moim łóżku. Pamiętam, że zadzwoniłem do ciebie, a ty po prostu nie spałaś” wspominał. „Nie mogę spać. Kiedy grasz takie sceny tak długo, po prostu nie możesz przestać. To takie uczucie, jakby twoje ciało nie wiedziało, że udajesz”, odpowiedziała mu aktorka.

Czy oglądaliście już Nawiedzony dom na wzgórzu? 

Horror Nawiedzony dom na wzgórzu
Fot. Materiały prasowe Netflix

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.