Rihanna
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Najbardziej prestiżowa uczelnia świata nagrodziła Rihannę. Wiemy, za co

Olga Figaszewska 5 marca 2017 12:15
Rihanna
Fot. Getty Images

Uniwersytet Harvarda, postanowił uhonorować Rihannę prestiżową nagrodą Humanitarian of the Year 2017! Czym piosenkarka zapracowała sobie na takie wyróżnienie?

 

Rihanna, to międzynarodowy muzyczny fenomen, urodzona w Barbadosie piosenkarka, aktorka i autorka tekstów piosenek, sprzedała do tej pory ponad 200 milionów płyt. I chociaż ma na koncie wiele wyróżnień... to jest jedyne w swoim rodzaju.

 

Zobacz też: Dziś 29. urodziny obchodzi Rihanna, niestrudzona promotorka najświeższych trendów w modzie!

 

Humanitarian of the Year 2017

 

Rihanna przyjęła nagrodę 28 lutego w kampusie Uniwersytetu Harvarda w Cambridge. Jak do tej pory, jest jedyną kobietą docenioną przez najlepszy uniewersytet na świecie. „Rihanna pomogła podczas budowy najnowocześniejszego centrum onkologii i medycyny nuklearnej w celu diagnozy oraz leczenia raka piersi w Queen Elizabeth Hospital w Bridgetown na Barbadosie", powiedział S. Allen Counter, dyrektor Fundacji Uniwersytetu Harvarda.

 

Piosenkarka w 2012 roku, ufundowała bezpłatny program stypendialny dla uczniów w Stanach Zjednoczonych, którzy pochodzą z krajów Karaibskich, a także wsparła programy - Global Partnership for Education i Global Citizen Project, pozwalający dzieciom na dostęp do nauki w ponad 60 krajach rozwijających się i poprawę warunków życia ludzi na całym świecie.

 

Polecamy też: Modowe wydarzenie roku! Rihanna zaprojektowała okulary dla Diora. Mamy zdjęcia całej kolekcji!

 

Rihanna z nagrodą Harvardu
Fot. Getty Images

Rihanna odbiera nagrodę Humanitarian of the Year 2017

 

Wzruszająca przemowa Rihanny

„Tak więc, dostałam się na Harvard!”, tymi słowami rozpoczęła swoje przemówienie Rihanna. „Nigdy nie sądziłam, że będę mogła to powiedzieć kiedykolwiek w swoim życiu, ale to miłe uczucie", kontynuowała.

 

Dobroczynnością zainteresowała się już w wieku 5-6 lat. „Myślałam sobie: 'Ciekawe, jak wiele 25-centówek mogę zaoszczędzić, by uratować wszystkie dzieci w Afryce. Mówiłam do siebie: „Kiedy dorosnę i stanę się bogata, będę ratować dzieci na całym świecie”, wytłumaczyła piosenkarka. Jako siedemnastolatka zaczęła robić karierę. Po roku zajęła się działalnością charytatywną. Współpracowała z organizacjami, spotykała  i pomagała wielu osobom dotkniętym śmiertelną chorobąZebrane doświadczenia i przeżycia, śmierć ukochanej babci, zainspirowały ją do założenia własnej fundacji - Clara Lionel Foundation.

 

Nie musisz być bogatym, by komuś pomóc. Nie musisz być sławny. Nie musisz mieć nawet wyższego wykształcenia. Wszystko zaczyna się w twoim sąsiedztwie. Możesz zrobić wszystko, aby pomóc w taki sposób, w jaki się da, w jaki ty jesteś w stanie. Moja babcia mawiała: „Jeśli masz jednego dolara, to jest mnóstwo do podzielenia się'”, tymi słowami, Rihanna zakończyła swoje przemówienie.  

 

Zobacz też: Rihanna i Manolo Blahnik ponownie połączyli siły! Czy druga kolekcja będzie hitem, jak poprzednia?

TAGI #Rihanna

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?