Mała Syrenka
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Ujawniono, kto wcieli się w rolę Ariel w nowej wersji Małej Syrenki Disneya!

Decyzja wywołała kontrowersje wśród fanów...

Weronika Kostyra 4 lipca 2019 12:51
Mała Syrenka
Fot. Materiały prasowe

Po sukcesie poprzednich filmów wytwórnia Walta Disneya przygotowuje kolejny remake swojej kultowej animacji. Po Pięknej i bestii, Aladynie, Dumbo czy Czarownicy przyszła pora na Małą Syrenkę, czyli adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Rozpoczynają się prace nad nową wersją filmu z 1989 roku. Właśnie ogłoszono, kto wcieli się w tytułową postać. Producenci wybrali 19-letnią Halle Bailey, jednak ich decyzja wywołała niemałe poruszenie…

Halle Bailey zagra Małą Syrenkę

Halle Bailey jest piosenkarką, połową duetu Chloe X Halle. Wystąpiła także w serialu Grown-ish. Młoda artystka nie jest jeszcze bardzo rozpoznawalna, co dodatkowo działa na jej korzyść. W karierze pomaga jej jednak sama Beyonce zafascynowana jej talentem. „Po długich poszukiwaniach było jasne, że Halle posiada rzadką mieszankę ducha, serca, młodości, niewinności i charakteru – do tego niesamowity głos – wszystko niezbędne do odegrania tej ikonicznej roli”, napisał w oficjalnym oświadczeniu reżyser nadchodzącego filmu, Rob Marshall.

Wielu fanów oryginalnej animacji jest jednak zawiedzionych wyborem. Ich zdaniem problem stanowi to, że Halle Bailey wygląda zupełnie inaczej niż znana im Ariel. Czarnoskóra wokalistka może pochwalić się pięknym głosem, lecz nie burzą rudych włosów. Komentujący tłumaczą, że nie chodzi o kolor skóry, lecz o to, że nie aktorka nie odpowiada ich wyobrażeniom postaci.

Pozostała część obsady nie jest jeszcze znana, ale do roli czarnego charakteru, czyli złowieszczej Urszuli, typowana jest Malissa McCarthy. Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Myślicie, że Halle Bailey sprawdzi się w roli Ariel? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

nola show tomorrow ! #otrii

Post udostępniony przez chloe x halle (@chloexhalle)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hiii everyoneeeee

Post udostępniony przez chloe x halle (@chloexhalle)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

dream come true... 🧜🏽‍♀️🌊 #thelittlemermaid

Post udostępniony przez chloe x halle (@chloexhalle)

TAGI #Disney #film #kino

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?