Godzilla
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Godzilla II: Król potworów kontra Ghidorah, Mothra i Rodan

W kinach od 14 czerwca

Łukasz Kaliński 7 czerwca 2019 12:29
Godzilla
Fot. Materiały prasowe

Najsłynniejszy filmowy potwór powraca. Tym razem Godzilla będzie musiał stawić czoła nie byle komu. Stawką pojedynku z Mothrą, Rodanem i Ghidorahem będzie nie tylko życie Godzilli, ale i los całej Ziemi. W końcu „to świat Godzilli, my tu tylko żyjemy”. Godzilla II: Król potworów w kinach od 14 czerwca.

„Godzilla II: Król potworów”. Opis fabuły

Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem.  Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację...  a to stawia na szali przetrwanie ludzkości. (opis dystrybutora)

O filmie „Godzilla II: Król potworów”

Stworzony przez japońską wytwórnię Toho Godzilla rozpala wyobraźnię fanów na całym świecie już od 1954 roku, gdy po raz pierwszy wkroczył na duży ekran w filmie wyreżyserowanym przez Ishirō Hondę. Film Godzilla dał początek nowemu gatunkowi nazwanemu kaiju eiga. W samej tylko Japonii, Godzilla pojawił się w ponad trzydziestu filmach. Pierwsza próba przeniesienia jego przygód na rynek amerykański skończyła się niezbyt dobrze przyjętym filmem w reżyserii Rolanda Emmericha. Większym sukcesem zakończyła się próba numer dwa. Godzilla w reżyserii Garetha Edwardsa dał początek tzw. MonsterVerse. Serii filmów, których bohaterami były wielkie potwory. Niedługo potem do Godzilli dołączył King Kong, a teraz przyszła pora na Mothrę, Rodana i Ghidoraha.

— Produkcja ta rzeczywiście stawia widza na drodze potworów — mówi producentka Mary Parent. – Kiedy unosisz głowę, widzisz, jak wypełniają ekran, i słyszysz ich donośny ryk niosący się po kinie, autentycznie odczuwasz obecność tych stworzeń. To film, który należy oglądać na możliwie największym ekranie – zachęca. – Według mnie to kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu — kontynuuje występujący w jednej z ról Kyle Chandler. – Reżyser Michael Dougherty przedstawił nam zapierającą dech w piersiach wizję świata opanowanego przez 150-metrowe potwory i historię, która sprawia, że los ludzi znajdujących się u ich stóp nie jest ci obojętny. – Ten film to istna kakofonia nieokiełznanych pradawnych supergatunków. Widzowie wpadną w wir akcji i przygody i doświadczą skoku adrenaliny – dodaje jego ekranowa partnerka Vera Farmiga.

Zwiastun filmu „Godzilla II: Król potworów”.

Ghidorah, z którym mierzyć się będzie Godzilla, to jedno z najbardziej popularnych i zarazem niebezpiecznych stworzeń wymyślonych w Toho. Potwór miotający błyskawicami z trzech złocistych głów, z których każda ma zupełnie inny charakter, osobowość i inaczej ryczy. Razem z nim do walki z Godzillą stanie zbudowany z magmy Rodan oraz skrzydlata Królowa ciem: Mothra. – Dzięki wszystkim korzyściom, jakie oferują współczesne efekty wizualne, widzowie mają szansę zobaczyć te stworzenia takimi, jakimi miały być widziane od zawsze, i zrozumieć, że to tak naprawdę skomplikowane postaci. Nie napisano im dialogów tak jak ludziom, ale można się przekonać o tym, że są tak samo wrażliwymi i wielowymiarowymi istotami jak my. Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że mogłem się do tego przyczynić – zachwyca się reżyser filmu.

Godzilla II: Król potworów ma wszystko, czego można oczekiwać od zakrojonej na dużą skalę produkcji o gigantycznych potworach – aktualne tematy, bohaterów, którzy wzbudzają sympatię, i jedne z najbardziej monumentalnych bitew, jakie kiedykolwiek pokazano na dużym ekranie. Chcieliśmy uszanować zasadnicze elementy, które fascynowały fanów na całym świecie, a jednocześnie stworzyć coś świeżego i nowego, co ukaże potęgę, zachwyt i emocje tych niepokornych tytanów nowemu pokoleniu. Michaelowi ta sztuka się udała – twierdzi Mary Parent.

Godzilla II: Król potworów w kinach od 14 czerwca. W filmie obok Chandlera i Farmigi wystąpili m.in. debiutująca na dużym ekranie, znana z serialu Stranger Things Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Ziyi Zhang, Sally Hawkins i O’Shea Jackson Jr. 

Plakat filmu Godzilla II: Król potworów:

plakat filmu Godzilla II: Król potworów
Fot. Warner Bros./materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!