Gillian Anderson jako Margaret Thatcher
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wiadomo już, kto wcieli się w rolę Margaret Thatcher w serialu The Crown!

Czy Gillian Anderson jest do niej podobna?

Weronika Kostyra 9 września 2019 19:45
Gillian Anderson jako Margaret Thatcher
Fot. East News

Doskonale zrealizowany serial Netflixa The Crown odniósł niebywały sukces. Fani niecierpliwie czekają na jego trzeci sezon, w którym poznamy kolejne kulisy dworskiego życia. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły produkcji!

Gillian Anderson wcieli się w rolę Margaret Thatcher!

Serial przestawia losy najdłużej panującej królowej w historii Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Śledzimy jej historię od momentu ślubu z księciem Filipem, przez objęcie władzy, dorastanie do roli władcy i szereg poświęceń, na jakie jest gotowa, aby utrzymać chwiejącą się monarchię. Wszystkie wątki zawarte w produkcji oparte są na faktach, a dodatkowo serial cieszy oko kostiumami i scenografią dopracowanymi z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Po dwóch pierwszych sezonach serial przechodzi dużą przemianę. Ze względu na upływ lat, aktorzy grające główne role zostaną zmienieni. Królową Elżbietą II będzie Olivia Colman, księżniczkę Małgorzatę zagra Helena Bonham Carter, a w rolę księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies. Ponadto męża Małgorzaty zagra Ben Daniels, księżniczkę Annę – Erin Doherty, Królową Matkę Victoria Hamilton, a księcia Karola Josh O’Connor.

Do obsady dołączą też nowe postaci. Rolę księżnej Diany zagra młoda aktorka Emma Corrin. Oficjalnie potwierdzono też, że Gillian Anderson wcieli się w postać premier Margaret Thatcher. Słynna „Żelazna Dama” sprawowała urząd przez 11 lat, a jej twardy charakter przeszedł do legendy. Jej postać w serialu pojawi się jednak dopiero w czwartym sezonie. Łącznie Netflix planuje nakręcenie sześciu sezonów serialu The Crown.

Gillian Anderson dużą popularność zdobyła dzięki roli Dany Scully w Z Archiwum X. Niedawno zagrała też z innym serialu Netflixa Sex Education. Aktorka nie może się doczekać udziału w serialu The Crown. „Jestem niezwykle podekscytowana, że dołączę do obsady i ekipy tworzącej The Crown i będę mieć szansę odegrania tak skomplikowanej i kontrowersyjnej kobiety. Thatcher bez wątpienia była potężną i przerażającą postacią, ale wielką przyjemność sprawia mi odkrywanie jej wnętrza. Muszę przyznać, że zakochuję się w ikonie, która – czy uwielbiana, czy znienawidzona –  zdefiniowała swoją epokę”, napisała na Twitterze.

Najnowsze odcinki serialu The Crown będziemy mogli obejrzeć już 17 listopada. 

Znane osoby zmarłe w 2013 roku: Margaret Thatcher
Fot. ONS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?